" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT DEVE GÜREŞLERİ YAPILDI

Edremit Belediyesi ve Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği tarafindan düzenlenen 2. Edremit Deve Güreşleri Güre Güreş Arenasinda yapıldı.  Ege Bölgesi başta olmak üzere Marmara ve Akdeniz’den şampiyon develerinde aralarında bulunduğu 130 devenin yer aldığı güreşler akşam saatlerine kadar sürdü.   Edremit Belediyesi ve Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen Edremit […]

EDREMİT DEVE GÜREŞLERİ YAPILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi ve Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği tarafindan düzenlenen 2. Edremit Deve Güreşleri Güre Güreş Arenasinda yapıldı.  Ege Bölgesi başta olmak üzere Marmara ve Akdeniz’den şampiyon develerinde aralarında bulunduğu 130 devenin yer aldığı güreşler akşam saatlerine kadar sürdü.

 

Edremit Belediyesi ve Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen Edremit Deve Güreşleri Kavlaklar Mahallesi altında yeni hazırlanan Güre Deve Güreşi Arenası’nda yapıldı. Ege Bölgesi başta olmak üzere Marmara ve Akdeniz’den şampiyon develerin de aralarında bulunduğu toplam 130 devenin mücadele ettiği güreşler ilgi ile izlendi. Güreşen develeri ayırmaya çalışan urgancıların zor anlar yaşadığı güreşte yenilen develerin dört ayağı yukarı gelirken, ayağa kalktıklarında da çareyi kaçmakta buldu. Tüm katılımcıların ücretsiz izlediği deve güreşleri akşam saatlerine kadar devam etti. İzleyiciler güreşleri kamyon ve traktörler üzerinde mangal yaparak piknik havasında izledi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, güreş alanını dolaşarak katılımcıları çiçekler vererek selamladı. Ardından Başkan Saka, deveciler ile birlikte barışın simgesi beyaz güvercinleri gökyüzüne bıraktı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın ev sahipliği yaptığı güreşleri CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, İlhan Yazar, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, CHP Burhaniye İlçe Başkanı Tarık Erdil, CHP Karesi İlçe Başkanı Onur Ayan, Belediye Meclis üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş izledi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Deve Güreşleri’nin bölgede önemli bir kültürü yansıttığını yıllardır düzenlendiğini belirterek organizasyonu birlikte düzenledikleri Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği üyelerine ve gösterilen ilgiden dolayı tüm konuklara teşekkür etti.Edremit Devecilik Kültürü ve Deve Güreşleri Derneği Başkanı Ali Çakır’da deve güreşlerinin köklü bir geçmişe dayandığını belirterek “Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi’nden toplam 130 devenin mücadele ettiği güreşe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güreşlerin düzenlenmesinden bizlerin her zaman yanında olan Edremit Belediye Başkanımız Kamil Saka’ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.