KÜÇÜKKUYU’DA ZEYTİN KURTULUŞ COŞKUSU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

KÜÇÜKKUYU’DA ZEYTİN KURTULUŞ COŞKUSU

Küçükkuyu Belediyesinin düzenlediği Zeytin Kurtuluş Şenliklerinin son günü etkinlikleri zeytin diyarı Nusratlı Köyünde gerçekleştirildi.

Köy meydanında Fernur Sözen Ortaokulu Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile başlayan programda söz alan Nusratlı köy muhtarı, Metin Tunca “ böyle anlamlı bir etkinliği köyümde gerçekleştiren Küçükkuyu Belediye Başkanı’na teşekkür ettiğini belirtip konuklara hoş geldiniz” dedi. Ardından köy kadınlarını temsilen Güler Yüce, yaptığı konuşmadan sonra Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, misafirlere seslenip zeytin ve zeytinyağının bölgeye getirdiği katkılarından bahsetti. Daha sonra Küçükkuyulu genç yeteneklerin sunduğu müzik dinletisi ilgi ile izlendi. Müzik dinletisinden sonra  Nusratlı Köyüne özgü bulgur pilavı ile kurtuluş helvası ikram edildi.  Yemekten sonra  Ahmet Anılan yönetimindeki Küçükkuyu Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin yaptığı gösterilere imza atıp  büyük alkış aldı. Nusratlı Köyünde program zeytinyağı hakkında  bildiklerimiz ve bilmediklerimiz adlı söyleşi ile sona erdi. Söyleşide yöre zeytincileri bilmedikleri ve merak ettikleri konuları söyleşiye konuşmacı olarak katılan gıda mühendisi Birsen Pehlivan’a sorarak gerekli bilgileri aldılar. Söyleşi sonunda Küçükkuyulu zeytin emekçileri Seyfettin Tekin, Hüseyin Sakallı ve Meryem Saraç’a Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Başlan tarafından plaketleri takdim edildi. Balıkesir CHP Milletvekili Mehmet Tüm, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz katılarak zeytin kurtuluş şenliklerine katkıda bulundular.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.