CUMHURİYET KADINLARI SEVGİ GÜNÜNDE BULUŞTU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

CUMHURİYET KADINLARI SEVGİ GÜNÜNDE BULUŞTU

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği sevgililer gününü üyeleri ile birlikte “sevgi günü” adı ile çoğunluğu kadınlardan oluşan katılımla yemekli toplantı yaparak kutladı.

 

Toplantıya Edremit Belediye Başkan Vekili Fatma Özgirgin, Cumhuriyet Kadınları Derneği önceki Başkanı Filiz Temiz, 6 Martta mahalle seçimleri için muhtar adayları Nuray Günaçar, Şakir Öztürk, Erhan Demirel ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

 

Saygı duruşu ila başlayan toplantıda açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Dilek Yazıcılar;” Ülkede yaşanan kadın cinayetlerini ve kadına şiddeti kınıyoruz. Ülkemizde kadınlar ya eşi, ya nişanlısı, ya kardeşi ya daa babası tarafından şiddete maruz bırakılıyor. Kadınlar erkekler tarafından devamlı mağdur ediliyor. O nedenle erkeklerden çiçek bile beklemiyoruz. Onun için bu güne biz sevgililer günü değil sevgi günü olarak bakıyoruz. Dernek olarak önemli günleri üyelerimizle birlikte karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde kutlayacağız. Ama başta kadınlara yapılan haksızlık ve şiddeti her fırsatta kınarken her zaman mağdurun, ezilenin yanında olarak sesimizi birlikte yükselteceğiz” dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.