CUMHURİYET KADINLARI SEVGİ GÜNÜNDE BULUŞTU

  Cumhuriyet Kadınları Derneği sevgililer gününü üyeleri ile birlikte “sevgi günü” adı ile çoğunluğu kadınlardan oluşan katılımla yemekli toplantı yaparak kutladı.   Toplantıya Edremit Belediye Başkan Vekili Fatma Özgirgin, Cumhuriyet Kadınları Derneği önceki Başkanı Filiz Temiz, 6 Martta mahalle seçimleri için muhtar adayları Nuray Günaçar, Şakir Öztürk, Erhan Demirel ve çok sayıda dernek üyesi katıldı. […]

CUMHURİYET KADINLARI SEVGİ GÜNÜNDE BULUŞTU

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği sevgililer gününü üyeleri ile birlikte “sevgi günü” adı ile çoğunluğu kadınlardan oluşan katılımla yemekli toplantı yaparak kutladı.

 

Toplantıya Edremit Belediye Başkan Vekili Fatma Özgirgin, Cumhuriyet Kadınları Derneği önceki Başkanı Filiz Temiz, 6 Martta mahalle seçimleri için muhtar adayları Nuray Günaçar, Şakir Öztürk, Erhan Demirel ve çok sayıda dernek üyesi katıldı.

 

Saygı duruşu ila başlayan toplantıda açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Dilek Yazıcılar;” Ülkede yaşanan kadın cinayetlerini ve kadına şiddeti kınıyoruz. Ülkemizde kadınlar ya eşi, ya nişanlısı, ya kardeşi ya daa babası tarafından şiddete maruz bırakılıyor. Kadınlar erkekler tarafından devamlı mağdur ediliyor. O nedenle erkeklerden çiçek bile beklemiyoruz. Onun için bu güne biz sevgililer günü değil sevgi günü olarak bakıyoruz. Dernek olarak önemli günleri üyelerimizle birlikte karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde kutlayacağız. Ama başta kadınlara yapılan haksızlık ve şiddeti her fırsatta kınarken her zaman mağdurun, ezilenin yanında olarak sesimizi birlikte yükselteceğiz” dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.