" />
USD
3,6640
EURO
4,3343
ALTIN
151,3793

TERÖR SALDIRISI KINANDI

    Ayvacık ilçesinde CHP, MHP ve DP ilçe başkanları teröre tepki olarak ortak bir basın açıklaması düzenlediler. Ayvacık İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mesut Bayram, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Necdet Öner, Demokrat Parti İlçe Başkanı Bülent Demirsoy ve Ayvacık Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Halil Kocaman, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasında dün Ankara’da […]

TERÖR SALDIRISI KINANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Ayvacık ilçesinde CHP, MHP ve DP ilçe başkanları teröre tepki olarak ortak bir basın açıklaması düzenlediler.

Ayvacık İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mesut Bayram, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Necdet Öner, Demokrat Parti İlçe Başkanı Bülent Demirsoy ve Ayvacık Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Halil Kocaman, Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasında dün Ankara’da yaşanan hain saldırıya tepki gösterdiler.

İlçe başkanları yaptıkları açıklamada, “Terör yine kapımızı çaldı, yine canlarımızı aldı. Birlikte yaşama irademizi, Milli bütünlüğümüzü, kardeşliğimizi ve barışı hedef alan Ankara’da ki hain saldırı hepimizi derinden yaralamıştır. Milletimizin geleceğine kasteden bu hain saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.

Bu saldırıda zafiyetler var mıydı, engellenebilir miydi, hangi kanlı eller ve emellerce gerçekleştirildi gibi çok sayıda soru ilerleyen günlerde belki yanıt bulacak.

Özellikle son bir yılda yüzlerce yurttaşımız terör kurbanı oldu. Bomba yüklü araçlar başkentimize kadar gelebilmeyi göze almışken, güvenlik ve istihbarat kurumlarının bundan habersiz kalmaları bir başka sorgulanması ve üzerine gidilmesi gereken sorumsuzluk ve ihmalkârlıktır. Elbette ki üzgünüz, elbette ki sorumluların tespit edilmesini istiyoruz. Biz yurtta barış dünyada barış olsun istiyoruz.

Ne yazık ki hükümetin iç ve dış politikada ki zafiyeti ülkemizde böyle vahim olayların yaşanmasına neden olmaktadır. Atatürk’ün bir sözü de :”Hükümetin iki amacı vardır; biri milletin korunması ikincisi milletin refahının sağlanmasıdır. Bu iki şeyi sağlayan hükümet iyi sağlamayan kötüdür.”

Ankara’da ki patlamada yaşamlarını kaybedenlere bir kez daha Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Allah bir daha milletimize böyle acılar yaşatmasın.” dediler.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.