" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

[EDFOD] EDREMİT FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ (EDFOD) 1 YAŞINDA

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Özcan Şimşek’in öncülüğünde oluşturulan Edremit fotoğraf sanatı Derneği (EDFOD) bir yaşına girdi. EDFOD’un birinci yılına ilişkin açıklama yapan Başkan Özcan Şimşek: “Emekli olduktan sonra yerleştiğim ülkemizin oksijen deposu Edremit’te çalışmalarına katılabileceğim bir fotoğrafçı topluluğu bulamayınca bu eksikliği tamamlayabilmek adına 14 Eylül 2013 tarihinde Edremit Fotoğraf kulübünü kurdum. Yaklaşık iki yıllık çalışmanın ardından […]

[EDFOD] EDREMİT FOTOĞRAF SANATI DERNEĞİ (EDFOD) 1 YAŞINDA
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Özcan Şimşek’in öncülüğünde oluşturulan Edremit fotoğraf sanatı Derneği (EDFOD) bir yaşına girdi.

EDFOD’un birinci yılına ilişkin açıklama yapan Başkan Özcan Şimşek: “Emekli olduktan sonra yerleştiğim ülkemizin oksijen deposu Edremit’te çalışmalarına katılabileceğim bir fotoğrafçı topluluğu bulamayınca bu eksikliği tamamlayabilmek adına 14 Eylül 2013 tarihinde Edremit Fotoğraf kulübünü kurdum. Yaklaşık iki yıllık çalışmanın ardından büyüyerek gelişen kulübün dernek olması ve yoluna dernek olarak devam edebilmesi için arkadaşlarım ile birlikte Edremit Fotoğraf Sanatı Derneğini 16 Şubat 2015 tarihinde kurduk.

 

Kulüp olarak yola çıktığımız tarihten bu yana çok sayıda fotoğraf sergisi açtık, dernek ve derneğimize ait sosyal medya hesaplarındaki üyelerimiz arasında aylık olarak fotoğraf yarışmaları, bölgemizde yapılan havacılık festivallerinde fotoğraf yarışmaları düzenledik,  fotoğraf sevenlerin doğru fotoğraf çekebilmeleri için eğitim seminerleri düzenledik, internet ortamında yayınladığımız dergimiz 18’inci sayısına ulaştı.

 

Edremit Belediyesi’nin tahsis etmiş olduğu salonda devam ettiğimiz ve ücretsiz olarak yaptığımız çalışmalarımıza tüm fotoğraf sevenleri bekliyoruz.

 

Bizlere yola çıktığımız tarihten itibaren desteklerini esirgemeyen bölgemizde yayın yapan Önce Körfez, Körfez’de Olay, Körfezde Hakimiyet, Ses, Zeytinefe, Gündem ve şu an isimlerini  hatırlayamadığım tüm gazete ve dergilere derneğim ve üyelerim adına teşekkürlerimi bir borç biliyorum” dedi.Şenol Torlak

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.