" />
USD
3,6871
EURO
4,3414
ALTIN
151,3692

AYVALIK RENKLENİYOR PROJESİ HAYATA GEÇİYOR.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kenti her yönden geliştirip güzelleştirmek ve daha yaşanılabilir bir hale getirmek için çalışıyor. Ayvalık Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ekiplerinin bir süredir üzerine çalıştığı “Ayvalık Renkleniyor Projesi” hayata geçiriliyor. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Ticaret Odası Toplantı Salonunda pilot bölge olarak seçilen Talatpaşa Caddesinde işyerleri bulunan esnaf ve mal […]

AYVALIK RENKLENİYOR PROJESİ HAYATA GEÇİYOR.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, kenti her yönden geliştirip güzelleştirmek ve daha yaşanılabilir bir hale getirmek için çalışıyor.

Ayvalık Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü ekiplerinin bir süredir üzerine çalıştığı “Ayvalık Renkleniyor Projesi” hayata geçiriliyor.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Ticaret Odası Toplantı Salonunda pilot bölge olarak seçilen Talatpaşa Caddesinde işyerleri bulunan esnaf ve mal sahipleriyle bir araya gelerek “Ayvalık Renkleniyor Projesi” hakkında bilgilendirme yaptı.

Başkan Gençer’in hazırlattığı proje esnaflardan ve bina sahiplerinden tam destek gördü.

GENÇER, “AYVALIK’I EL BİRLİĞİYLE GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Ayvalık’ı el birliğiyle güzelleştireceklerinin altını çizen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Bunu hep birlikte var mısınız” diye başladığı konuşmasında şunları anlattı;

“Amacımız Ayvalık’ta yeni bir hareket başlatmak. Bu hareket kapsamında öncelikle biz Ayvalık’ta görsel kirliliği, çirkinlikleri kaldırmak istiyoruz. Bunu da yaparsak el birliğiyle yapabiliriz. Esnafımızın, halkımızın istemesi lazım ki radikal, güzel kararları ortaya sunabilelim. Ayvalık’ın atar damarlarından bir tanesi, en çok alışverişin yapıldığı, binlerce insanın günlük kullandığı Talatpaşa Caddesi. Ayvalık’ın bu örnek uygulamasını Talatpaşa’dan başlatmak istedik. Ayvalık tarihi dokusuyla, yapısıyla hepimizin bildiği gibi çok güzel bir kent.

“TALATPAŞA’YI BİR BÜTÜN OLARAK DÜŞÜNÜYORUZ”

Hepiniz haklı olarak tabela, klima ve yönlendirme işaretleri kullanıyorsunuz. Bunlar üst üste konduğunda bir çirkinliğe sebep oluyor. İnsanların belki de aradığını bulmalarını daha da zorlaştırıyor. Kentimizin kentsel dokusuna uymayan bir çirkinlik yaratıyor. Biz Talatpaşa’yı bir bütün olarak düşünerek buradaki tabelaların, klimaların ve gölgeliklerin yenilenmesiyle ilgili bir çalışma yaptık. Talatpaşa’da başlatacağımız bu uygulamanın ben bütün şehre yayılacağına inanıyorum. Biz Ayvalık Belediyesi olarak DYO firmasından 63 tane binanın dış cephesini yenilemek için üzere ödemeden boyalarımızı aldık. Daha önce Anıtlar Kurulu ile yaptığımız çalışmada pastel tonlarda 5 renk belirlemiştik. Biz işçiliğini de Ayvalık Belediye üstlenerek mevcut tabelaların sökülmesinde sizlere yardımcı olacağız ve bu seçilen binaların dış cephelerini boyayacağız”

BAŞKAN GENÇER, “BİZ HAZIRIZ”

Ayvalık Belediye Başkanı belediye olarak hazır olduklarını belirterek, “Bu işe hemen başlayabiliriz. Boyamızla, işçiliğimizle biz hazırız. Projeye hemen başlarsak sezondan önce iki ayda bitirebiliriz. Bu projeyi Mart, Nisan ayında yaptık yaptık yoksa bir yıl kaybederiz” dedi.

BAŞKAN GENÇER’E ALKIŞ.

Bir saatlik toplantının ardından Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’i ilçenin güzelleşmesi için hazırlattığı projeden dolayı alkışlayan Talatpaşa esnafı ve bina sahipleri projenin başlatılması için muvaffakıyet belgelerini imzaladılar.

Ayvalık Belediyesince hazırlanan proje kapsamında pilot bölge seçilen Talatpaşa caddesinin trafiğe açık ve kapalı bölümlerinde bulunan 63 binada vitrin Tabelaları bina cephesinin en fazla 3 te 2 si oranını, eni ise 50–60 cm. geçmeyecek şekilde düzenlenecek. Tabelaların alt zemini antrasit ya da siyah zemin üstüne metal kutu harf olacak şekilde tasarlanacak. Zemin üstü işyerlerinin duvarlarına asılacak tabelalara ve klimaların dış ünitelerine de bir standart getiren projede tabelalar ferforje üzerine beyaz branda üzeri istenilen renkte büro ve işyeri isimleri yazılacak şekilde olacak. Ayrıca klima ünitelerinin üzerleri ahşap kafesle kapatılacak. Bina üzerlerinde yer alan telefon elektrik hattı vb. kordonlar beyaz kutu profil ile kapatılarak tamamen estetik hale getirilecek.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.