" />
USD
3,7185
EURO
4,3701
ALTIN
153,2616

EHEM İBRAHİMCE MAHALLESİNDE YENİ KURSLAR AÇIYOR

  İlçemizin bir çok noktasında insanımıza eğitim hizmeti götüren Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Edremit Kaymakamlığının desteği ve Edremit Belediye Başkanlığının yer tahsisi ile İbrahimce Mahallesi Eski Muhtarlık Binasında İbrahimce Mahallesi ve Gazicelal Mahallesi Sakinlerine en yakın noktada kurslar açmayı planlıyor. Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Damar tarafından yapılan açıklamada “ Daha önce şuanki muhtarlık […]

EHEM İBRAHİMCE MAHALLESİNDE YENİ KURSLAR AÇIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

İlçemizin bir çok noktasında insanımıza eğitim hizmeti götüren Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Edremit Kaymakamlığının desteği ve Edremit Belediye Başkanlığının yer tahsisi ile İbrahimce Mahallesi Eski Muhtarlık Binasında İbrahimce Mahallesi ve Gazicelal Mahallesi Sakinlerine en yakın noktada kurslar açmayı planlıyor.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Damar tarafından yapılan açıklamada “ Daha önce şuanki muhtarlık binamızda açılan kursların yanında ikinci bir noktada Sayın Kaymakamımız Ali Sırmalı’ nın talimatları ve desteği ile İbrahimce ve Gazicelal Mahallesi   sakinlerine yönelik kurslarımız çok kısa bir süre içerisinde başlatılacaktır. Belediyemizin yaptığı yer tahsisi ile Eski İbrahimce Mahalle Muhtarlığı Binasında bayanlara ve erkeklere yönelik olarak başta Okuma – Yazma kursları olmak üzere, Kuranı Kerim Okuma, El Sanatları, Açık Alan Satıcılığı, Kalorifer Ateşçiliği, Bağımlılıkla Mücadele Eğitimleri gibi bir çok dalda mesleki sosyal ve kültürel kurslar açılacaktır. Bazı mesleki kurslarımız İş Kur Destekli olarak açılması planlanmakta olup  başvurular Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne yapılabilecektir. Kurs Kayıtları için başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması İş Kur Destekli açılacak kurslarda ise Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 15 yaşını tamamlamış olmak, yetiştirilecekleri mesleğe uygun özelliklere sahip olmak, Emekli olmamak. Gibi şartlar aranmaktadır. İki derslikten oluşan kurs merkezinde hafta içi dünlerde eğitimler gerçekleştirilecek. Kursların açılabilmesi için en az 12 kursiyer in başvuru yapması gerekiyor. Amacımız ilçemizin her noktasında eğitim hizmetlerimizi insanımıza sunabilmektir ” dedi.

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.