" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“TÜRKIYE BIR VATAN SAVAŞI IÇINDEDIR”

  Vatan Partisi Ayvalık İlçe Başkanlığı, ADD Ayvalık Şubesi, ÇYDD Ayvalık Şubesi, Türk Eğitim Sen Ayvalık temsilciliği ve Eğitim İş Ayvalık temsilciliği ortak basın açıklaması yaptı.     Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Hergün şehit haberleri ile uyanıyoruz. Ankara’daki elim patlama da milletimizi yasa boğmuştur. Ancak Türk Ordusu , Emniyet görevlileri bu Vatan savaşında yanlız […]

“TÜRKIYE BIR VATAN SAVAŞI IÇINDEDIR”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Vatan Partisi Ayvalık İlçe Başkanlığı, ADD Ayvalık Şubesi, ÇYDD Ayvalık Şubesi, Türk Eğitim Sen Ayvalık temsilciliği ve Eğitim İş Ayvalık temsilciliği ortak basın açıklaması yaptı.

 

 

Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Hergün şehit haberleri ile uyanıyoruz. Ankara’daki elim patlama da milletimizi yasa boğmuştur. Ancak Türk Ordusu , Emniyet görevlileri bu Vatan savaşında yanlız değildir. Milleti bu haklı savaşta Mehmetçiğinin yanındadır.Açılımlar , terör örgütleri ile müzakereler tablonun ağırlaşmasına sebeb olmuştur. Ayvalık Akil adamlara, Açılımlara , F tipi örgütün Türk ordusuna yaptığı KUMPASlara o gün nasıl direndi ise , bugün de direniyor. PKKnın, Bölücü Anayasanın, Özerkliklerin o hendeklere gömülmesi için destek veriyor.Bir: Türk milletini Anayasadan çıkartmaya kalkmışlardı.

İki: Özerklik yapıp vatanı bölme sürecini fitilleyeceklerdi.

Üç: Tarikatları cemaatleri yasallaştıracaklardı.“Darbe Hukukunu temizleme” adı altında Millî Devletin temellerini yıkma konusunda el ele vermişken, Uzlaşma Masası devrildi?Türkiye’nin temelleriyle oynamak öyle kolay bir iş değil. Türkiye, emperyalizme karşı silahla kuruldu. Silahla kurulan Türkiye’yi yine silahla yıkabilirlerdi. ABD silahlı kuvvetleri, bu girişim sürecinde geldi komşumuz oldu. Önce Irak’ın kuzeyine sonra Suriye’nin kuzeyine yerleşti. Üzerimize silahlandırdığı PKK’yı sürdü .Ancak bu süreç içinde başka bir namlu ortaya çıktı. Türk Silahlı Kuvvetleri, 24 Temmuz 2015 günü ABD’nin “Kara gücü” olduğu açıkça belirtilen PKK’ya karşı harekâtlara başladı. Aslında “Yeni Anayasa” girişiminin bozgunu o gün başlamıştır. Hava Kuvvetleri, dağı taşı vurmadı, PKK’yı vururken Yeni Anayasa girişimini de vurdu. Bölücü Terör Örgütü, Türk Ordusu ve Polisi tarafından hendeklere gömülürken, “Yeni Anayasa” da hendeklere gömülüyor.

Yeni Anayasa girişiminin Türk milleti ve vatanını hedef alan maddeleri, PKK’nın talepleriydi. Şimdi o talepler PKK ile birlikte toprağa gömülmektedir. Ve o talepleri hendekten çıkarabilecek güç bulunmuyor. Ancak olay bitmiş değil, Masanın devrilmesi yalnızca ilk devrenin sonucudur.Masayı deviren Türk Milleti ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin birliğidir. Türkiye’nin son iki yüzyılına bakalım, Millet ve Ordu yan yana geldiği zaman, Türkiye yeni bir karara yürüyor demektir. O yeni karar, Türkiye’yi bölme ve dağıtma girişimini bozguna uğratmanın ötesinde, Cumhuriyeti yeniden İstiklâl Savaşı temelleri üzerine oturtmaktır. Suriye’nin kuzeyindeki cepheleşme, bizim açımızdan Türkiye sınırları içindeki cepheleşmenin devamıdır. Türkiye, PKK’yı temizleme kararında olduğu için Suriye’nin kuzeyindeki ABD-İsrail Koridoruna karşıdır.

Bu saflaşmada PKK Terör Örgütü, ABD ile İsrail’in stratejik piyonudur. Artık her şey apaçık. Tayyip Erdoğan, ABD yetkililerine soruyor: “Sizinmüttefikiniz Türkiye mi yoksa PKK/PYD mi”. ABD yanıt vermekten usandı, PKK’yı yeğlediğini bastıra bastıra söylüyor. Üstelik “Kara gücüm” diyor, hem de Obama’nın ağzından.

Zaten olgular ortada. Suriye’nin kuzeyindeki PKK/PYD bölgesinde ABD silahlı kuvvetlerinin üç üssü var. O üslerde 2500 Özel Kuvvet subayı ve görevlisi bulunuyor. Artık oraya PYD bölgesi demek de doğru değil, ABD-İsrail bölgesi! ABD ile PKK arasındaki ilişki, siyasal ve ekonomik boyutların ötesinde savaş cephesindeki birlikteliktir. ABD, PKK’ya mühimmat verdiğini resmen ilan ediyor ve Terör Örgütü elemanlarını eğitiyor. PKK, ABD Kontrgerillasının piyade kuvveti olarak savaşıyor. Hendeklerde ABD’nin Black Water türünden özel savaş şirketlerinin keskin nişancıları, PKK’nın umutsuzluğunu paylaşıyor.

PKK ve HDP liderleri, beli kırılan terör örgütüne moral vermek için, “Dünyanın en büyük askeri gücü olan ABD ile müttefikiz” açıklamalarını sıklaştırdılar.Vatanın bütünlüğü için Türkiye cephesinde saf tutmak, herkesin görevidir.

Bugün Türkiye bir Vatan Savaşı içindedir.

24 Temmuz 2015 gününe kadar kaygılıydık. Çünkü ABD’nin ve İsrail’in stratejik piyonlarına Açılım adı altında fırsat veriliyor, kanlı savaşların yolu açılıyordu.  24 Temmuz’dan sonra mutluyuz. Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri, Bölücü Teröre son verecek, ülkemize  barış ve sevinç getirecek bir mücadelenin içine girmiştir.  Geleceğe umutla bakıyoruz ve biliyoruz, milletlerin mutluluğu zahmetle, fedakârlıkla, kan ter dökerek kazanılır. Mutluluk, toplumlara gökten ihsan edilmez.

“Size ölmeyi emrediyorum” diyen komutan, Başı dik, özgür, gönençli yaşayalım diye ölmeyi emrediyordu. Ölmeyi emredenler, bu ülkeyi kana bulamadı, bu milleti mutluluğa kavuşturdu. Bugün de öyledir.

Bugün bir Vatan Savaşı verdiğimizi görmeyenler, “ülke kan ağlıyor” edebiyatı yapıyorlar. Ama kendilerinin kan ağladığı yok. Çünkü yürekleri Mehmetçikle birlikte çarpmıyor. Hatta sinsi sinsi Mehmetçiğin yenilmesini istiyorlar. Bu vatansızlardan bir tanesi, utanmadan internette beyanname yayınlayarak, bizlere “PKK bu savaştan galip çıkarsa napacaksınız” diye soruyordu. O kara beyanname internette duruyor olmalı. Mehmetçik, şimdiden PKK’nın belini kırmıştır ve kesin zafere ilerliyor. Bu gerçeği görmeyenler, bu umudu paylaşmayanlar, “analar ağlamasın” söylemiyle PKK’yı kurtarma faaliyetine katkıda bulunuyorlar.

 

SAVAŞLARI IŞIĞI GÖRENLER KAZANIR

Savaşları karanlıkta boğulanlar kazanmaz, tünelin ucundaki ışığı görenler kazanır. Savaşları “ülke kana bulandı” söylemiyle bozgunculuk yapanlar kazanmaz. “Kanlı gözyaşları” söylemiyle karamsarlık yayanlar da savaşı kazanamazlar. Savaşı, zafer ışığını görenler, umutlu olanlar kazanır. O nedenle savaşlarda umut, en güçlü silahtır. Komutanın görevi, askere ve bütün millete umut vermektir, zaferi göstermektir.

Ve savaşta, en güçlü silah, umuttur.

Buradan Vatan mücadelesinin başka bir cephesi olan Artvin Cerrattepe ‘ye de selam olsun. Vatan derken her karış toprağının yanında, Türkü-Kürdü-Lazı- Çerkesi herkesi, ağacını, kuşunu, börtüyü böceği, tilkisini tavşanını, denizini balığını, gök yüzünü , soluduğumuz havayı hepsini kastediyoruz. Artvin yanlız değildir.

Terörü lanetlemek ve Türk Ordusunun yanında olduğumuzu belirtmek üzere toplandığımız Ayvalık Cumhuriyet Meydanından Tüm dünyaya sesleniyoruz. Vatanımızı Böldürmeyeceğiz. Teröre karşı savaşta Ordumuzun yanındayız. Açılımlara, Özerkliklere, Bölge ülkeleri ile savaşa izin vermeyeceğiz. ABD yi komşularımızla anlaşarak bölgeden defedeceğiz. Kararlılığımız tamdır.“Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.”Ya istiklal ya ölüm tam bağımsız Türkiye..

 

Yüksel KALKAN

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.