" />
USD
3,6651
EURO
4,3278
ALTIN
150,9758

ARITAŞI MAHALLESİ’NDE AĞAÇ KESME KURSU..

  Edremit Halk Eğitimi Merkezi’nin Arıtaşı Mahallesi’nde açtığı “Ağaç Kesme ve Boylama” kursunu tamamlayan kursiyerlere belgeleri dağıtıldı. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere belgeleri Kaymakam Ali Sırmalı, Kaymakam Refiki Muammer Sarıdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş ve İlhan Yazar tarafından verildi.   Edremit Halk Eğitimi Merkezi tarafından, ilçeye bağlı Arıtaşı Mahallesi’nde açılan “Ağaç Kesme ve Boylama” […]

ARITAŞI MAHALLESİ’NDE AĞAÇ KESME KURSU..
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Halk Eğitimi Merkezi’nin Arıtaşı Mahallesi’nde açtığı “Ağaç Kesme ve Boylama” kursunu tamamlayan kursiyerlere belgeleri dağıtıldı. Kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere belgeleri Kaymakam Ali Sırmalı, Kaymakam Refiki Muammer Sarıdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş ve İlhan Yazar tarafından verildi.

 

Edremit Halk Eğitimi Merkezi tarafından, ilçeye bağlı Arıtaşı Mahallesi’nde açılan “Ağaç Kesme ve Boylama” kursuna katılanlara belgeleri düzenlenen tören ile verildi. Arıtaşı Mahallesi’nde ki okulun bahçesinde düzenlenen törende bir konuşma yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Damar, 7 Ocak ile 12 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen kursa 27 kursiyerin katıldığını belirterek toplam 56 saat süren kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin belge almaya hak kazandığını ifade etti. Arıtaşı Mahallesi Muhtarı Ali Yavuz Tumay’da köylerinin ormanla iç içe olduğunu belirterek “Son yıllarda azalma olsa da yıllardır orman işi ile uğraşıyoruz. Bu eğitimler ile doğru bildiğimiz birçok şeyin yanlış olduğunu öğrendik. Yaptığımız işin kendimiz ve birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız için ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha fark ettik. Aldığımız eğitim ile ağaç kesme işinin daha dikkatli bir şekilde kurallarına uygun şekilde yapılması gerektiğini öğrendik” dedi. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı’da yaptığı konuşmada yetişmiş insan gücünün çok önemli olduğunu belirterek ilçede yaygın eğitim olarak toplam 286 kurs açıldığını ve bu kurslara 6 bin 300 kişinin katıldığını söyledi. Kursiyerlerin belgeleri Kaymakam Ali Sırmalı, Kaymakam Refiki Muammer Sarıdoğan, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ertaş ve İlhan Yazar, İlçe Jandarma Komutanı Şahin Aydıncı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Orman İşletme Müdür Vekili Hüseyin Oğuzhan Okutan, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İsmail Damar, Arıtaşı Muhtarı Ali Yavuz Tumay, Arıtaşı Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Kavlakoğlu tarafından verildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.