" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ED-BEL’İN ELİNDE YATIRIMLAR CANLANIYOR

Ed-Bel’in çalışmaları, etkinlikleri benim adeta haber kaynaklarım. Ve ben bu kaynakları da elimden geldiğince sizlere aktarmaya tanıtmaya çalışmaktayım.   Ed-Bel’in değerli genel müdürü (tanışıklığımız çok eski yıllara denk gelir) Sayın İbrahim YAKIN’da sağolsun bu konuda beni hiç kırmaz daima yardımcı olur. Bir süredir müdürümün adeta başını ağrıtıyordum, ben affetsin. Ed-Bel’in bilançosu, yatırımları ile ilgili bilgileri […]

ED-BEL’İN ELİNDE YATIRIMLAR CANLANIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Ed-Bel’in çalışmaları, etkinlikleri benim adeta haber kaynaklarım. Ve ben bu kaynakları da elimden geldiğince sizlere aktarmaya tanıtmaya çalışmaktayım.

 

Ed-Bel’in değerli genel müdürü (tanışıklığımız çok eski yıllara denk gelir) Sayın İbrahim YAKIN’da sağolsun bu konuda beni hiç kırmaz daima yardımcı olur. Bir süredir müdürümün adeta başını ağrıtıyordum, ben affetsin. Ed-Bel’in bilançosu, yatırımları ile ilgili bilgileri istiyordum. O da; ‘’Hazırlanıyor sabırlı ol, vereceğim’’ diyordu. Ve, verdi de. Okuyunca hayretler içerisinde kaldım. Geçen yazımda da aktardığım gibi Sayın YAKIN’ın mucizelere yarattığını da sizlerle paylaştım. Ancak benim gönlümde yatan o çalışma ve yatırım programlarını sayfalar dolusu geniş geniş yazmaktı. Ama ne çare köşemiz sınırlı.

Fakat ilk haber yine bizim küçücük köşemizden sizlere aktarıldı. Bundan da gururluyum.

 

Bu arada Gündem Gazetesi sorumlu yazı işleri müdürü , benim çok sevip takdir ettiğim genç arkadaşım Şevki MORALI gönlümde yatan bu yazıyı iki sayfa olarak vermiş. Kendisini gazetecilik anlayışı adına yürekten kutluyorum. Ed-Bel’in yatırımları ve çalışmalarını yine yakından takip edip imkanlarımız dahilinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğim inşallah.

 

Sayın müdürüm; bilgine, çalışmalarına ve yüreğine sağlık.

 

EDREMİT’İN 7 MAHALLESİNE 7 YENİ MUHTAR GELİYOR

 

Balıkesir’in Büyükşehir olması nedeniyle kapanan 5 belde belediyesi ardından 7 yeni mahalle oluşturuldu. Edremit’in mevcut 40 olan mahallesine ek olarak kurulan Akçay’da; Sarıkız, Güre’de; Cumhuriyet, Zeytinli’de; İkizçay ve Altınkum, Altınoluk’ta; İskele ve Şahindere, Kadıköy’de de Eroğlan mahallesinde 6 Mart’ta yapılacak seçimle de yeni muhtarları olacak.

 

Edremit Belediye başkanı Kamil SAKA; ‘’Belediye meclisimizin 2014 yılı Haziran ayı toplantısında 7 yeni mahalle kurulmasına karar verilmişti. Valilikçe onaylanarak kesinleşen karar gereğince 6 Mart günü yeni muhtarlık seçimleri yapılacaktır. Huzur ve güven içerisinde bir seçim olması dileğiyle seçilecek muhtarlarımıza başarılar diliyorum’’ dedi.

 

Bu arada Akçay Muhtarı Pınar AVCI seçmen kağıtlarının dağıtımına başlandığını, vatandaşların muhtarlıktan gelip almaları gerektiğini belirtti.

 

KADİR BİLGİÇ USTA

 

Gerçek zanaatkar olmakta gerçek ustalık isteyen bir meslek grubu. Bir işiniz olur, adam gibi yaptırana kadar tabiri caizse ananız ağlar. Gider gelir durursunuz. Söz verirler, dedikleri zamanda gelmezler. Birde yaptıkları iş bir işe benzemezse o zaman seyreyleyin. Sanırım pek çoğunuzun başına böyle durumlar gelmiştir. Malum kışın sorunlar da artıyor. Sular donuyor, patlamalar oluyor, su motorları arızalanıyor. Bunalıyorsunuz. Yazlıkçılar gidince evlerin, özellikle tabi sayfiye yerlerinde sıkıntılarda  başlıyor.

 

Geçen gün su motorumuzda sıkıntılar oldu. Sağolsun Altın Su sahibi Serdar bize Lider Teknik’in sahibi Ahmet ÇOLAKOĞLU’nun elemanı Kadir BİLGİÇ ustayı getirdi. İşimizi çabucak halletti. Memnun kaldık. Bobinaj, pompa, hidrafor, arıtma, ısı, tamirata ve bakım işleriniz için tavsiye ederim.

 

Adreslerini de verelim tam olsun: Cumhuriyet Bulvarı 119. Sokak, Eke Pasajı B blok no: 4/40 Akçay

 

DOKTOR ESİN İLHAN’A TEŞEKKÜRLER

 

Bir süredir göz kontrollerimiz için Balıkesir Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne gidip geliyoruz. Hastane çok temiz, bal dök yala misali. Doktorlar ve personelde hastalara yardımcı. Bizim doktorumuz Esin İLHAN hanımda son derece güler yüzlü, hastasıyla ilgili mükemmel bir hekim.

Kendisine saygı ve teşekkürlerimi sunmak isterim. Allah ilmini arttırsın.

 

Hoşça kalın, sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.