" />
USD
3,7070
EURO
4,3621
ALTIN
152,8623

GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ile İŞKUR’un ortaklaşa düzenlediği Girişimcilik Kursu’nu bitirenler sertifikalarını BESOB’ta düzenlenen tören ile aldılar. Kursiyerlerin mezuniyet sevincini İŞKUR Müdürü Nazım Balcı ile BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan birlikte paylaştı. BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan girişimcilik kursunu bitirenleri tebrik ederek yaşamları boyunca değil namerde hiç kimseye muhtaç olmadan, kendi ayakları üzerinde […]

GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği ile İŞKUR’un ortaklaşa düzenlediği Girişimcilik Kursu’nu bitirenler sertifikalarını BESOB’ta düzenlenen tören ile aldılar. Kursiyerlerin mezuniyet sevincini İŞKUR Müdürü Nazım Balcı ile BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan birlikte paylaştı.

BESOB Başkan Vekili Necdet Erkan girişimcilik kursunu bitirenleri tebrik ederek yaşamları boyunca değil namerde hiç kimseye muhtaç olmadan, kendi ayakları üzerinde duracakları bir yaşam dileyerek şunları söyledi:

“Birileri gidecek ki birileri gelsin. Hepinizi kutluyorum girişimcilik kursundan mezun olduğunuz için. 14 kişi bu kursu bitirir bitirmez işyerini açacak. İnşallah evinize ekmek götürür, aş götürürsünüz, BESOB’a, İŞKUR’a Allah razı olsun dersiniz, bizim sizlerden beklentimiz bu. Esas patron İŞKUR, onlar parayı veriyor biz de bu işin organizatörlüğünü yapıyoruz. Biz bu işten çok mutluyuz. Çünkü bu kurslar sayesinde 400-500 kişi iş yeri açtı. Bunların yanında birkaç kişi de çalıştığı düşünüldüğünde bu güzel bir başarı. İŞKUR Genel Sekreteri seçmeleri yaptığı için başarının büyük payı onlarda. Allah kimseyi evine aş götüremeyecek duruma düşürmesin. İş, aş, eş. İş olmazsa aş olmuyor, aş olmazsa eş olmuyor. Onun için kursunuz hayırlı olsun, Allah namerde değil merde bile kimseye muhtaç etmesin.”

 

İşkur İl Müdürü Nazım Balcı: “CUMHURBAŞKANIMIZA VE İDARECİLERİMİZE MİNNETTARIZ”

 

Girişimcilik kursu mezunlarına konuşan İŞKUR Müdürü Nazım Balcı ise Türkiye’de cennet gibi bir ülkede yaşadıklarını ve etraf kan gölü iken ülkenin ve milletin ayakta dimdik durmasının başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve devleti idare edenler olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“Hepinizi tebrik ediyorum kursu başarı ile bitirdiğiniz için. Az önce başkanımız sağ olsun asıl patron İŞKUR dedi ama asıl patron devletimiz, hükümetimiz. Onlar parayı gönderiyor biz de bu işleri yapıyoruz. Daha önce yapılmayan işlerdi bunlar. İŞKUR bu kursları yapıyor ardından KOSGEB devreye giriyor, 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar kredi imkânları söz konusu. Bunlar gençlerimizin iş hayatına atılması, istihdamın arttırılması için son derece önemli teşvikler. Bir taraftan iş yerlerinin kurulması için teşvikler varken bir taraftan da kurulu olan iş yerleri için teşvikler söz konusu örneğin iş yeri açtınız, eleman alacaksınız. İŞKUR üzerinden eleman aldığınızda 6 ay sigorta prim teşvikleri devreye giriyor. Eleman almayı düşünüyorsanız bunu mutlaka İŞKUR üzerinden yapınız. İstihdama katkı verme adına başarıya ulaştığımızı düşünüyorum. Bu başarıda BESOB’un, ticaret odalarının, belediyelerimizin önemli katkıları var. 4 yıldır BESOB ile çok önemli bir işbirliği yapıyoruz ve hakikaten başarı oranı çok yüksek. BESOB ile işbirliğini önemsiyoruz. Bu yıl 600 kişilik girişimcilik kursu açacağız bunun 400’ünü BESOB ile düzenleyeceğiz. Kurslarımız sırasında kursiyerlerimize 20 lira bir cep harçlığı ödüyoruz, genel sağlık sigortasını karşılıyoruz ayrıca kursun eğitim maliyeti olarak hocalarımızın giderlerini de İŞKUR karşılıyor.

ALLAH DEVLETİMİZİ SONSUZA DEK PAYİDAR KILSIN

Sizler iş yerlerinizi açarken böyle bir ülkede yaşadığımız için son derece şanslı olmanızı söylemeniz lazım. Etrafımıza baktığımız zaman her tarafımız kan gölü. Ama biz o kan gölünün içerisinde cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz. Bu kan gölü içerisinde devletimizi ve milletimizi pırıl pırıl ayakta tutan başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün yöneticilerimize sonsuz saygılarımızı sonsuz şükranlarımızı iletiyoruz. Ardından hepinizin önünde şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Onlar bizim için uğraşıyorlar, bizler de onlar için bir şeyler yapmalıyız. Bizim bu devlete borcumuz var. Böyle güzel bir vatanımız olduğu için çok şanslıyız. Allah devletimizi sonsuza dek payidar kılsın. Hepinize başarılar diliyorum. Haber:Tayyar TOPRAK

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.