" />
USD
3,6778
EURO
4,3320
ALTIN
151,5510

EDREMİT’TE SİVİL SAVUNMA TATBİKATLARI YAPILDI 

Edremit’te Sivil Savunma Günü nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Sivil savunma tatbikatının yapıldığı törene Edremit Belediyesi’ni temsilen Belediye başkan Yardımcısı İlhan Yazar, katıldı. Edremit Camivasat Mahallesi Baraj Caddesi’nde eğitim çalışmalarını sürdüren Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, her yıl 28 Şubat’ta düzenlenen Sivil Savunma Günü’nü bu yıl okul bahçesinde düzenledi.  Edremit Belediye Başkan Yardımcısı İlhan […]

EDREMİT’TE SİVİL SAVUNMA TATBİKATLARI YAPILDI 
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’te Sivil Savunma Günü nedeniyle Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Sivil savunma tatbikatının yapıldığı törene Edremit Belediyesi’ni temsilen Belediye başkan Yardımcısı İlhan Yazar, katıldı.

Edremit Camivasat Mahallesi Baraj Caddesi’nde eğitim çalışmalarını sürdüren Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, her yıl 28 Şubat’ta düzenlenen Sivil Savunma Günü’nü bu yıl okul bahçesinde düzenledi.  Edremit Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar’ın katıldığı etkinlik, Türkçe Öğretmeni Tayfun Hakan Kaan’ın sunumuyla başladı. Sunumun ardından, okul öğrencilerinin içinde olduğu ikaz, alarm ve personel tahliye tatbikatı, yangın söndürme tatbikatı, binada mahsur kalan öğrencilerin kurtarılması, Beden Eğitimi Öğretmeni Naci Yıldırım yönetiminde öğrencilerden oluşan, ilk yardım kurtarma ekibinin yaralı tahliye tatbikatı ve son olarak bir yangın anında neler yapılacağı ile ilgili yangın tatbikatı yapıldı. Günün anlam ve önemine ait konuşmayı okulun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Zekeriya Yıldırım yaptı. Konuşmasından  sivil savunmanın önemine vurgu yapan Zekeriya Yıldırım  “Savaşta, afetlerde, yangınlarda ve diğer arama-kurtarma faaliyetlerinde halkın can ve mal kaybını en aza indirme amacını taşıyan sivil savunmanın, önemi her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi, ilköğretimden başlayarak sivil savunma eğitimine önem verilmesi gerekmektedir” dedi.  Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun Sivil Savunma Günü’ne Edremit Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar’ın yanı sıra Edremit İlçe Askerlik Şube Başkanı Per. Yarbay Mustafa Durgut, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Şaban Altınsuyu, Muharrem Yenigün, İlçe Spor Müdürü Fethi Bilge, İlçe Gıda ve Tarım Hayvancılık Müdürü Recep Özbudak, İlçe Halk Eğitim Müdürü İsmail Damar ve İlçede eğitim veren diğer okulların Müdür ve idari amirleri katıldı. Edremit Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar Sivil Savunmanın önemine değinerek “ Sivil savunma konusunda duyarlı bir toplum oluşturmak temel hedeflerimiz olmalıdır. Bugün burada yapılan çalışmalarda bunların bir göstergesidir. Sivil Savunma gününün hazırlanmasında başta okul müdürümüz Ali Keskinsoy olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim“ dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.