EMEKLİLER DE ÖRGÜTLENMELİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

EMEKLİLER DE ÖRGÜTLENMELİ

 

Türkiye’de Emekli Olmak ve Emekli örgütlenmesi Edremit Şükrü Tunar Kültür merkezindeki panelde masaya yatırıldı.

 

Yöneticiliğini Fazlı Aksoy’un yaptığı panele konuşmacı olarak DİSK Emekli-Sen Genel Başkanı Veli Beysülen ve DEÜ Ekonometri Uzmanı M.Akif Aksoy katıldı.

 

DİSK Emekli-Sen Edremit Şubesince düzenlenen panelde konuşmacılar Emeklilerin Türkiye’de yaşadıkları ekonomik ve sosyal sorunlarını dile getirerek örgütlü olmanın önemi vurgulandı.

Hak verilmez alınır düşüncesi ile emeklilerin de haklarının alınabilmesi için örgütlü olması gerektiği DİSK olarak emeklilerinde örgütlü olması için çalışıldığı dile getirildi.

Emeklilerin torunlarına daha iyi bir gelecek için sendikal ve demokratik mücadele içinde olması gerektiği ve olacakları ifade edildi.

Emekli-Sen’inin 1995 yılında kurulduğu ve Türkiye genelinde 45000 üyesinin olduğu, Üyelerden aidat olarak Cep telefonlarından mesaj olarak aylık 3 TL aidat alındığı bilgisi verildi.

Demokrasi Mücadelesinden hiçbir zaman Emekli olunamayacağı vurgulandı.

 

Hüseyin EROĞLU

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.