" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

MUHASEBE HAFTASI KUTLANIYOR

  Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası Edremit temsilciliği Muhasebe Haftası Kutlamalarına Edremit Şehit Hamdi Bey Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunarak başladı. Vergi Dairesi Müdürü Halil İbrahim Kırcı, SGK Müdürü Cuma Saygıner ve İş-Kur Müdürü Nilüfer Karahan’ın da katıldığı çelenk sunma törenine odaya kayıtlı bir grup muhasebeci, Mali Müşavir ve çalışanları katıldı. Atatürk anıtına oda çelenginin […]

MUHASEBE HAFTASI KUTLANIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası Edremit temsilciliği Muhasebe Haftası Kutlamalarına Edremit Şehit Hamdi Bey Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunarak başladı.

Vergi Dairesi Müdürü Halil İbrahim Kırcı, SGK Müdürü Cuma Saygıner ve İş-Kur Müdürü Nilüfer Karahan’ın da katıldığı çelenk sunma törenine odaya kayıtlı bir grup muhasebeci, Mali Müşavir ve çalışanları katıldı.

Atatürk anıtına oda çelenginin sunulması, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından oda Edremit Temsilcisi Hüseyin Yılmaz bir konuşma yaptı.

 

Hüseyin Yılmaz konuşmasında; “TÜRMOB çatısı altında örgütlenen, ülke genelindeki 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Odası ile 8 Yeminli Mali Müşavir Odasına kayıtlı, 101 bin meslek mensubu, 21 bin stajyer, büro çalışanları ve aileleriyle birlikte sayısı 1 milyona yaklaşan muhasebe camiası çeşitli etkinliklerle Muhasebe Haftasını kutlayacak.

 

Başta Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olmak üzere birçok kurum ve kuruluşa vergi ve sosyal güvenlik bildirimleri ve diğer mali bildirimler ile ilgili veri akışı, beyanların tanzimi ve gönderimi meslek mensuplarımız tarafından yapılmaktadır. Ayrıca TÜİK, BDDK, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, SPK, EPDK ve Hazine Müsteşarlığı gibi, ekonomideki diğer düzenleyici ve denetleyici kamu kurumları da meslek mensuplarımızdan hizmet almaktadırlar. Sistemin başarılı çalışmasında kamu görevlilerinin olduğu kadar meslektaşlarımızın payının en üst seviyelerde olduğu bütün kamuoyunca bilinmektedir. Meslektaşlarımızın yaptıkları görevler, kamu maliyesine ve ekonominin gelişimine önemli katkı ve enformasyon sunmaktadır.

TÜRMOB ve Odalarımız kamu yararına, sürekli yüksek kalitede hizmet sağlayan standartlarla, muhasebe ve denetim mesleğinin dünyadaki gelişmelere paralel olarak ilerletilmesi ve geliştirilmesi için çalışmakta, gerek stajyerlerimizin ve meslek mensuplarımızın eğitimi noktasında, gerekse mesleğin uygulanmasına yönelik üzerine düşen sorunların çözümü konusunda büyük bir özveri ile çalışmaktadır.

 

İşletmelerin muhasebe ve denetim sistemini gerçekleştiren, devletin vergi gelirlerinin arttırılmasına katkı sunan ve devlet kurumlarının işleyişine yardımcı olan muhasebecilik ve mali müşavirlik mesleği, önemli sorunlar içerisinde bulunmaktadır.

 

Görev ve fonksiyonlarımızı yerine getirirken yaşadığımız sorunlar, hizmet sunumunda çeşitli aksaklıkları beraberinde getirmektedir. Bu yüzden diyalogla ve işbirliği içerisinde mesleki sorunlarımızın çözülmesini talep ediyoruz.

 

TÜRMOB ve Odalarımız yıllardır, mesleki çıkarlarından ziyade, ülke ve toplum çıkarlarını gözeterek taleplerini belirlemektedir. Taleplerimiz ve beklentilerimiz kamu maliyesinin ve ekonomimizin daha da güçlenmesi, işletmelerimizin gelişmesi, ülkemizin ve insanlarımızın refah seviyesinin yükselmesi içindir.

 

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sorunlarımızın çözümünde ilk tercihimiz diyalog ve uzlaşma olacaktır”dedi.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.