" />
USD
3,7012
EURO
4,3547
ALTIN
151,8427

ATATÜRK MAHALLESİ’NDE AĞAÇ DİKME ŞENLİĞİ..

  Edremit’in Atatürk Mahallesi Muhtarlığı tarafından öğrencilerin katılımı ile ağaç dikme şenliği düzenlendi. . Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katıldığı törenle öğrenciler tarafından toplam 120 adet fidan toprakla buluşturuldu.   Edremit Belediyesi’nin katkıları ile Atatürk Mahallesi Muhtarlığı tarafından öğrencilerle birlikte ağaç dikme şenliği yapıldı. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye […]

ATATÜRK MAHALLESİ’NDE AĞAÇ DİKME ŞENLİĞİ..
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit’in Atatürk Mahallesi Muhtarlığı tarafından öğrencilerin katılımı ile ağaç dikme şenliği düzenlendi. . Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka’nın da katıldığı törenle öğrenciler tarafından toplam 120 adet fidan toprakla buluşturuldu.

 

Edremit Belediyesi’nin katkıları ile Atatürk Mahallesi Muhtarlığı tarafından öğrencilerle birlikte ağaç dikme şenliği yapıldı. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka, Şehit Kadir Altınöz İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte fidan dikti.  TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede Şehit Kadir Altınöz İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte gerçekleştirilen şenlikte toplam 120 adet zeytin, sedir, meşe fidanı toprakla buluşturuldu. Atatürk Mahallesi Muhtarı İrfan Kolçak, mahallesi ile ilgili bilgiler vererek 2008 yılında TOKİ konutlarının yapılmasından sonra Kalkım Çevre yolunun kuzeyinde kalan bölgede 2011 yılında Atatürk Mahallesi’nin kurulduğunu belirterek, Mahallede Camii, İlköğretim okulu, TOKİ ticaret merkezi bulunduğunu kaydetti. Muhtar Kolçak, çocuklara ağaç ve doğa sevgisini daha iyi anlatabilmek için mahallede bulunan Şehit Kadir Altınöz İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte ağaç dikme şenliğini gerçekleştirildiklerini ifade ederek Kaymakam Sırmalı, Başkan Saka, başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da Edremit’te yeşil alanları çoğaltabilmek için çalıştıklarını belirterek, “Özellikle minik yüreklere doğa sevgisini daha iyi aşılayabilmek için böyle uygulamalı faaliyetlerin çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Katılan tüm öğrencilerimizi kutluyorum” dedi. Kaymakam Ali Sırmalı’da öğrencilerle birlikte böyle bir etkinlikte bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, “Öğrencilerimizin ağaç ve doğa sevgisi kazanmasını sağlamak ve çevresine karşı daha duyarlı olmaları için yapılan böyle etkinlikler çok önem arz etmektedir. Çocuklarımıza çevre bilincini ve ağaç sevgisini aşılamalıyız. Etkinliğin içerisinde yer almaktan ve öğrencilerimizle birlikte ağaç dikmekten büyük zevk ve keyif aldım” dedi.  Kaymakam Sırmalı ve Başkan Saka, öğrencilerden dikilen fidanları sahiplenerek, aralıklarla gidip bakımını yapmaları sözünü aldılar. Ağaç dikme şenliğine Kaymakam Ali Sırmalı, Kaymakam Refiki Muammer Sarıdoğan, Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.