AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN KÜÇÜKKÖY GİRİŞİNE ÇINAR.

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN KÜÇÜKKÖY GİRİŞİNE ÇINAR.

Ayvalık Belediyesi Küçükköy girişinde öğrencilerle birlikte fidan dikti.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü Küçükköy girişinde 150’ye yakın 8- 10 yaşında çınar fidanı ve 80 adet zakkum dikti.

Ayvalık Belediyesi İlçe milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla Necmi Komili İlkokulu öğrencileri Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’le birlikte ağaçlandırma seferberliğine katıldılar. Ayvalık Belediyesi’nin yılsonuna kadar 10 bin fidanı toprakla buluşturmayı hedeflediğini kaydeden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Bugün Küçükköy’ün girişine öğrencilerimizle beraber çınar fidanı dikiyoruz. Burası çınarlarla fidanlar büyüdüğü zaman yürüyüş yolu olarak çok hoş bir hale gelecek. Bundan sonra Ayvalık’ta ağaçlandırma çalışmaları hızla devam edecek. 8 Mart’ta bin 600 fidan daha dikeceğiz. Daha sonra Sarımsaklı, Altınova içinde ve Cunda yolunda ağaçlandırma çalışması yaparak değişik türde fidanlar dikeceğiz. Doğaya uygun, Ege’ye uygun, iklimimize uygun fidanları insanların yaşam alanlarında, yürüdükleri, gezindikleri bölgelerde yeşili arttırmak için toprakla buluşturacağız bu yılki hedefimiz en az 10 bin fidanın dikimini sağlamak” dedi.

Ağacın yaşamın bir parçası olduğunu ifade eden başkan Gençer, ağacın havanın temizleyicisi, insanın ruhunu dinlendiricisi ve aynı zamanda estetik olduğunu söyleyerek bu projeye destek veren Ayvalık Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür etti.

Daha sonra fidan dikimine katılan Necmi Komili Okulu öğrencilerine Ayvalık Belediyesi çeşitli ikramlarda bulundu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.