BURHANİYE BAHÇEŞEHİR OKULLARINDAKİ YANGIN TATBİKATI GERÇEĞİNİ ARATMADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BURHANİYE BAHÇEŞEHİR OKULLARINDAKİ YANGIN TATBİKATI GERÇEĞİNİ ARATMADI

Burhaniye Bahçeşehir Koleji Sosyal Bilimler Zümresi, Sivil Savunma Günü kapsamında açıklayıcı ve tanıtıcı çalışmalar gerçekleştirdi.

Bu gün kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Müdürlüğü Kolejde yangın tatbikatı yaptı.

Gerçekleştirilen yangın tatbikatında okul sireninin çalmasıyla birlikte, öğrenciler düzenli ve sakin bir şekilde, verilen yönergeler doğrultusunda tahliye edildiler. Okulun üst katında mahsur kalan öğrencilerin itfaiye ekibi tarafından kurtarıldığı, okulun bahçesinde yakılan ateşin uygulamalı bir şekilde öğrenciler tarafından söndürüldüğü yangın tatbikatı, öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla izlendi.Yangın tatbikatının ardından İtfaiye Müdürlüğü elemanları tarafından öğrencilere yangın anında yapılması gerekenler, alınacak tedbirler ve yangın söndürme metotları anlatıldı.

Tatbikat hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Semra TALAY, “Okulumuzun temel eğitim prensiplerinden olan ‘yaşayarak öğrenme modeline’ uygun olarak gerçekleştirilen yangın tatbikatında öğrencilerimize yangın durumunda yapılması gerekenler uygulamalı olarak gösterildi. Çocuklarımızı hayatta karşılaşabilecekleri yangın ihtimaline karşı bilgilendiriyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.