" />
USD
3,6780
EURO
4,3443
ALTIN
151,1572

BURHANİYE BAHÇEŞEHİR OKULLARINDAKİ YANGIN TATBİKATI GERÇEĞİNİ ARATMADI

Burhaniye Bahçeşehir Koleji Sosyal Bilimler Zümresi, Sivil Savunma Günü kapsamında açıklayıcı ve tanıtıcı çalışmalar gerçekleştirdi. Bu gün kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Müdürlüğü Kolejde yangın tatbikatı yaptı. Gerçekleştirilen yangın tatbikatında okul sireninin çalmasıyla birlikte, öğrenciler düzenli ve sakin bir şekilde, verilen yönergeler doğrultusunda tahliye edildiler. Okulun üst katında mahsur kalan öğrencilerin itfaiye ekibi tarafından kurtarıldığı, […]

BURHANİYE BAHÇEŞEHİR OKULLARINDAKİ YANGIN TATBİKATI GERÇEĞİNİ ARATMADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Bahçeşehir Koleji Sosyal Bilimler Zümresi, Sivil Savunma Günü kapsamında açıklayıcı ve tanıtıcı çalışmalar gerçekleştirdi.

Bu gün kapsamında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Müdürlüğü Kolejde yangın tatbikatı yaptı.

Gerçekleştirilen yangın tatbikatında okul sireninin çalmasıyla birlikte, öğrenciler düzenli ve sakin bir şekilde, verilen yönergeler doğrultusunda tahliye edildiler. Okulun üst katında mahsur kalan öğrencilerin itfaiye ekibi tarafından kurtarıldığı, okulun bahçesinde yakılan ateşin uygulamalı bir şekilde öğrenciler tarafından söndürüldüğü yangın tatbikatı, öğrenciler tarafından ilgi ve heyecanla izlendi.Yangın tatbikatının ardından İtfaiye Müdürlüğü elemanları tarafından öğrencilere yangın anında yapılması gerekenler, alınacak tedbirler ve yangın söndürme metotları anlatıldı.

Tatbikat hakkında açıklama yapan Okul Müdürü Semra TALAY, “Okulumuzun temel eğitim prensiplerinden olan ‘yaşayarak öğrenme modeline’ uygun olarak gerçekleştirilen yangın tatbikatında öğrencilerimize yangın durumunda yapılması gerekenler uygulamalı olarak gösterildi. Çocuklarımızı hayatta karşılaşabilecekleri yangın ihtimaline karşı bilgilendiriyoruz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.