" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Ayvalık Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısında Alınan Karar; KADINLARA TAM DESTEK

  Ayvalık Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün akşamüstü yapıldı. Orhan Peker Sanat Galerisi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, meclis üyelerini ve toplantıyı izleyen vatandaşlar ile tüm Ayvalık halkını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılacak yürüyüş, çelenk sunma töreni ve Armutçuk […]

Ayvalık Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısında Alınan Karar;  KADINLARA TAM DESTEK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Ayvalık Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı dün akşamüstü yapıldı. Orhan Peker Sanat Galerisi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, meclis üyelerini ve toplantıyı izleyen vatandaşlar ile tüm Ayvalık halkını 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yapılacak yürüyüş, çelenk sunma töreni ve Armutçuk mevkiinde açılacak olan “Barış Heykeli” ve ağaç dikme törenine davet etti.

Ayvalık’taki yeşil alanları Ayvalık’ın ve Ege’nin dokusuna uygun fidanlarla zenginleştireceklerini ve yılsonuna kadar 10 bin fidan dikmeyi hedeflediklerini ifade eden Başkan Rahmi Gençer, “8 Mart Dünya Kadınlar gününden başlamak üzere Mayıs ayı sonuna kadar Ayvalık’ta yaşayan tüm kadınlarımızı Çanakkale’ye götürmek istiyoruz. Kahramanlara saygı gezileri düzenliyoruz. Bu geziler için son başvuru günü 18 Mart 2016’dır. Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri veya Kültür Müdürlüğünden bilgileri edinebilir ve kayıtlarını yaptırabilirler. Ayrıca köylerde ve beldelerde yaşayanlarda kayıtlarını bağlı bulundukları muhtarlıklara yaptırabilirler. Bu seneki 3 aylık kültür gezilerimizde de bir daha ki yıllarda Bursa, Pamukkale ve İstanbul gibi illere de sadece kadınlarımızı götüreceğiz” dedi.

Belediyeye ait Sarızeybek Tesislerindeki hala sahanın yenileneceği bilgisini de veren Gençer, “Bunun için Spor Toto ile bir protokol imzalıyoruz. Bu kapsamda Hamdibey Mahallesinde de bir halı saha yapacağız ayrıca burada düğün salonunu yenileyeceğiz ve buraya çocuk parkıyla beraber bir kompleks yapacağız. Diğer mahallelerimizle ilgili halı saha ve çocuk alanlarıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Baski tarafından sürdürülen alt yapı çalışmaları nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor. Bu çalışmalarda bozulan yollar onarılacak. Bu çalışmaların yaza kadar bitmesini temenni ediyoruz. Bu çalışmalara Ayvalık Belediyesi olarak biz de destek veriyoruz. 23 ayda 250 bin metrekare kilit taş, 25 kilometre asfalt yol yaptık” diye konuştu.

10 ana ve ek gündem maddeleri ile gerçekleştirilen Ayvalık Belediyesi Mart Ayı Olağan Toplantısında belediyede görevli memurların kıdem ve terfileri konuşuldu. Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk Caddesi, zabıta müdürlüğüne hibe edilecek hizmet aracı, Ayvalık geneli ve belde ile köylerinde yapılması planlanan kilit parke taşı ve asfalt yol çalışmaları, Türközü ve Kırcalar köylerinin kültürel amaçlı salon konuları, Ayazma’nın restorasyonu konularının büyük bir kısmı görüşülerek karara bağlandı.

Dün 17. 00’da başlayan meclis toplantısının akşam geç saatlere sarkması nedeniyle kalan maddelerinin 4 Mart Cuma Günü saat 10.00’da Orhan Peker Sanat Galerisinde yapılacak olan ikinci oturumunda görüşülmesi oylanarak kabul edilmesi üzerine meclisim birinci oturumu tamamlandı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.