" />
USD
3,7004
EURO
4,3533
ALTIN
151,8410

BİLGİN “BAŞARIYI ŞANSA BIRAKAMAYIZ”

Bu yıl 1. TEOG sınavlarında önemli başarılar elde eden Burhaniye Hürriyet Ortaokulu’nun Müdürü Karanfil Bilgin “27-28 Nisanda yapılacak 2.TEOG sınavlarına öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile işbirliği içinde çok sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Başarıyı şansa bırakamayız çok çalışarak daha başarılı olacağız” dedi. 27-28 Nisanda yapılacak 2. TEOG sınavlarında birinci sınava göre daha iyi bir başarıyı hedefleyen […]

BİLGİN “BAŞARIYI ŞANSA BIRAKAMAYIZ”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bu yıl 1. TEOG sınavlarında önemli başarılar elde eden Burhaniye Hürriyet Ortaokulu’nun Müdürü Karanfil Bilgin “27-28 Nisanda yapılacak 2.TEOG sınavlarına öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile işbirliği içinde çok sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Başarıyı şansa bırakamayız çok çalışarak daha başarılı olacağız” dedi.

27-28 Nisanda yapılacak 2. TEOG sınavlarında birinci sınava göre daha iyi bir başarıyı hedefleyen Burhaniye Hürriyet Ortaokulu İdareci, öğretmen, öğrenci ve velileri bu sınava çok ciddi bir şekilde hazırlanıyorlar.

Okul idaresi ve okul rehberlik servisi 8. sınıf öğrencileri ve velilerle sık sık toplantılar düzenleyerek, hem öğrencileri hem de velileri bu sınavlara motive etmeye çalışıyorlar.

Okul idaresi ve rehberlik servisinin en son 26.02.2016 Cuma günü Hürriyet Ortaokulu Toplantı salonunda 8. Sınıf öğrenci velilerine yönelik düzenlediği veli toplantısının açılış konuşmasını yapan okul müdürü Karanfil Bilgin ‘2015-2016 Öğretim Yılı 1.Kanaat döneminde yapılan TEOG Sınavında Türkiye çapında tüm derslerden ful çıkaran 500 birinci çıktı bunlardan biride okulumuz öğrencilerinden Gökçe BEYAZ dı. 5 körfez ilçesinin devlet okulları içerisinde tek birinci çıkaran okul biziz. Değişik derslerden ful çıkararak derece yapan birçok öğrencimiz var. Birinci kanaat dönemi TEOG sınavlarında yakalamış olduğumuz bu başarıyı daha ilerilere taşıyabilmemiz için okul idaresi, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri iş birliği içersinde çalışmalıdır. Okul rehberlik servisimizin koordine ettiği bu veli toplantısı ile de sınavlarda öğrencilerimizin daha başarılı olabilmesi için veliler olarak neler yapabiliriz bunları tartışacağız. Rehber öğretmenlerimiz bu konularda gerekli açıklamaları sizlere yapacaklardır. Öğrencilerimizle de sık sık bu tür toplantılar düzenleyeceğiz. İçinde bulunduğumuz bu toplantı salonu bu tür çalışmalarımızda çok işimize yaramaktadır. Bu toplantı salonunun okulumuza kazandırılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.’ Diyerek sözü rehber öğretmenlere bıraktı.

Hürriyet Ortaokulu rehberlik servisi rehber öğretmenlerinden Gülsüm Ağaç ve Adnan Çaltılı’nın karşılıklı sohbet havasında götürdükleri bu veli toplantısında yapılması gerekenlerle ilgili uzun uzun açıklamalarda bulundular.

Neşeli bir ortamda geçen bu veli toplantısına katılan öğrenci velileri, bu tür toplantıların çok verimli olduğunu bu sayede neler yapıp yapmamamız gerektiğini çok daha iyi görebiliyoruz diyerek bu toplantıların sık sık tekrarlanmasını istiyoruz dediler.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.