" />
USD
3,7085
EURO
4,3627
ALTIN
152,8437

NECDET UYSAL MECLİS’TE İDDİALARA CEVAP VERDİ

Burhaniye Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı 3 Mart akşamı Burhaniye Belediyesi Meclis salonunda yapıldı. Gündeminde 16 Madde ve 4 öneri olmak üzere toplamda 20 madde görüşülen meclis toplantısında, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal son günlerde medyada yer alan sendika konularına da cevap verdi. 3 Mart Perşembe günü saat 18:00’da Burhaniye Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen […]

NECDET UYSAL MECLİS’TE İDDİALARA CEVAP VERDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı 3 Mart akşamı Burhaniye Belediyesi Meclis salonunda yapıldı. Gündeminde 16 Madde ve 4 öneri olmak üzere toplamda 20 madde görüşülen meclis toplantısında, Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal son günlerde medyada yer alan sendika konularına da cevap verdi.
3 Mart Perşembe günü saat 18:00’da Burhaniye Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen Mart ayı olağan Meclis toplantısında CHP gurubunun “13 Ocak 2016 ve 13 Ocak 2017 dönemini kapsayan ve 180 personel için hizmet ihalesine çıkarılan ve Burhaniye Belediyesi ile yapılan hizmet alımı sözleşmesi ile işe başlaysan işçilerin, Hak-İş Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş sendikasına üye olmaları için, belediye yönetiminde baskı yapıldığı öğrenmiş bulunmaktayız. Cumhuriyet Halk Partisi gurubu olarak bu durumun, işçilerin anayasal, sendikal örgütlenme ve İLO sözleşmelerine aykırı olduğu düşüncesindeyiz. 5393 sayılı belediye kanunun 26. Maddesine göre durumun açıklığa kavuşması amacı ile Mart ayı olağan meclis toplantısına alınmasını” olarak verilen öneriye Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal cevap verdi.
“SEN ŞU SENDİKAYA ÜYE OL DEMEK İŞÇİLERİMİZE KARŞI HAKSIZLIKTIR”
Basında çıkan haberlerden hareket ile meclis gündemine taşınan, Hizmet alımı işçilerin Hizmet-İş sendikasına geçişi için zorlandığı önerisine Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal bu konu ile ilgili hiçbir alakası olmadığını vurgulayarak böyle bir şeye Belediye Başkanı bile olarak hakkım yok dedi. “Değerli arkadaşlarım çeşitli dönemlerde böyle söylentiler olabilir. Genel-İş Sendikası da Burhaniye’mizde kurulu, çok eskilere dayanan bir sendikadır. Benim daha önce görev yaptığım dönemlerde de birçok faydasını görmüşüzdür. Aramızda hiçbir şeklide herhangi bir sorun çıkmamıştır. Benim sendikacılık ile işim gücüm olmaz arkadaşlar! Beni A sendikası veya B sendikası ilgilendirmez… Çünkü bizim belediye olarak verebileceğimiz miktarlar bellidir. Bu yüzden o kişi veya bu kişi fark etmez, bu konu hakkında bir tek kişiye bile tek kelime bir söz söylemedim, söylediğim veya zorladığım da hiçbir şekilde iddia edilemez. Ve dahi belediyede birilerinin arkasına saklanarak bunu ben söylemeyeyim sen söyle gibi bir davranış içinde olmam! Bizim işçimiz onurunla gururunla çalışan çalışma arkadaşlarımız… Bu işçi arkadaşlarımıza dayatma yaparsanız karşılığını alırsınız! Sen şu sendikaya üye ol demek işçilerimize karşı bir haksızlıktır. Herkes gider istediği yere üye olur. Bizim idare olarak bu konuda hiçbir zorlamamız ya da şuna üye ol buna üye ol gibi bir dayatmamız olmadı, olamazda… Ben bunu insanlara saygısızlık olarak görüyorum. Yani bu insanlara sen gideceğin yeri bilmiyorsun sen bu tarafa git, sen bu tarafa gel demek bize yakışmaz. Böyle bir konu bizi ilgilendirmez. Ben bunu buradan bu şekilde ifade ediyorum” dedi.
“ESKİ DÖNEMDE ÇALIŞMAYA BAŞLAYAN 108 İŞÇİNİN 101’İ HALA BELEDİYEMİZDE GÖREVİNİ SÜRDÜRMEKTE”
CHP Grubu adına Konuşmasını yapan Tarık Erdil’in konuşmasında geçen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın işçi kıyımı yaptığı konusuna da açıklık getiren Burhaniye Belediyesi yönetimi rakamlar ile cevap verdi. Eski dönemde Burhaniye Belediyesinde çalışmaya başlayan 108 kişiden 101 kişinin belediyede hala işine devam ettiğini vurgulayan Burhaniye Belediyesi yönetimi, işçi kıyımı yapıldığı sözlerini de kanıtlarıyla inkâr etti. Meclisteki konuşmalarında da eski yönetimde görev yapan işçilerin en üst düzey görevlerde bile çalıştığını vurgulayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal bu işçi kıyımı ifadesini hakketmediğini vurguladı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.