" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

“TERÖR VE ANAYASA”

  “TERÖR VE ANAYASA”   Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek Edremit Şükrü Tunar kültür merkezinde düzenelenen “Terör ve Anayasa” konulu panel’de konuştu; “Güvenlik için Barış için Komşularımızla anlaşmalıyız”. Vatan Partisi Edremit İlçe Başkanlığınca düzenlenen panele konuşmacı olarak Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek  ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korg. İsmail Hakkı Pekin […]

“TERÖR VE ANAYASA”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

“TERÖR VE ANAYASA”

 

Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek Edremit Şükrü Tunar kültür merkezinde düzenelenen “Terör ve Anayasa” konulu panel’de konuştu; “Güvenlik için Barış için Komşularımızla anlaşmalıyız”.

Vatan Partisi Edremit İlçe Başkanlığınca düzenlenen panele konuşmacı olarak Vatan Partisi genel Başkanı Doğu Perinçek  ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korg. İsmail Hakkı Pekin katıldılar.

Vatan Partisi İl Başkanı Aydın Osman Şahin, Edremit İlçe Başkanı İbrahim Baydı’nın da izlediği panel vatan partililer büyük ilgi gösterdi.

Panel başlamadan önce yaşanan Elektrik kesintisi izleyicileri tedirgin etti. Acaba Genel başkanın konuşması mı engellenmek isteniyor lafları dolaşmaya başladı. Kısa gecikmeyi değerlendirmek için Perinçek kitaplarını imzaladı.

 

Yöneticiliğini Metin Akın’ın yaptığı panelde konuşmacılar gündem ve ülkenin yaşadığı özellikle 2002 den beri AKP iktidarında yaşanan olaylara ve özellikle son günlerde PKK ya karşı yapılan operasyonlar ve komşu ülkelerle ilgili ilişkilere dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundular.

İlk söz Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Emekli Korg. İsmail Hakkı Pekin’e verildi.

Pekin, ülkenin en önemli sorunun Güvenlik ve Ekonomik kriz olduğu tespitini yaparak konuşmasına başladı.

Meclis gündemindeki Anayasa çalışmalarının asıl amacının; Türk ifadesinin anayasadan çıkarılması, Özerkliğin getirilmesi, Başkanlık sistemine geçilmesi, Eşit yurttaşlık bahanesi ile Etnisite ile mecliste temsil edilmesi olduğunu vurgulayan Pekin; ”Bu anayasa bir PARÇALANMA ANAYASASIDIR, asıl değiştirilmek istenen Türkiye’nin yapısıdır” dedi.

Pekin konuşmasında; AKP iktidarı ile Amerika’nın projesi olan BOP hayata geçirilmeye çalışıldığını, BOP projesinin ilk önce Bülent Ecevit’e önerildiğini, Ecevit’in kabul etmemesi üzerine AKP devreye sokulduğunu, Abdullah Öcalan’la 2006 yılında görüşülmeye başlandığını, Habur faciasının yaşandığını söyledi.

Sura günde 500 silahın sokulduğu dile getiren Pekin, 24 Temmuz 2015’te başlatılan operasyonlarda güvenlik güçlerimizin, Askerimizin, Polisimizin korucularımızın yanındayız.  PKK’nın o çukurlara gömüleceğini sözlerine ekledi.

 

İsmail Hakkı Pekin’in konuşmasında sonra söz alan Doğu Perinçek konuşmasında özetle; ”Teröre açık destek veren milletvekillerin dokunulmazlıkları kaldırılmalıdır. Meclis sığınma yeri değildir. Bazı Belediye başkanları PKK’ya lojistik destek sağlamıştır. Onlarda görevlerinden alınmalıdır.

Suriye’ye terör ihraç edilmiştir. Bazı gruplar Türkiye’de eğitilip, donatılıp Suriye’ye gönderilmiştir. Komşularla komşu olunmalı biz komşumuzun evini yakıyoruz. İran ve Rusya Türkiye’de Kemalist hükümet istemektedir. Türkiye ekonomisi Asya’dan nefes alıyor. Rusya ve Çin önemli bir pazarımızdır. Enerji güvenliğimizde yine Asya ülkelerine bağlıdır. Güvenlik için barış için komşularımızla anlaşmalıyız. İran’la Türkiye anlaştığı an PKK beyaz bayrağı açacaktır.

Yeni anayasa talebi Amerika ve PKK’nın talepleridir. Bizler milli anayasa istiyoruz. Bu amaçla arkadaşlarımız çalışıyorlar, Vatan partili, CHP’li, MHP’li ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinden oluşan Milli Anayasa Komitesi 27 Mart Pazar günü Ankara’da toplanacak. Tarih yapmak için herkesi buna destek olmaya çağırıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından izleyicilerin sorularına yanıtlar verildi.

 

Hüseyin EROĞLU

 

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.