Dünya Kadınlar Günü’nün en anlamlı ziyareti

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

Dünya Kadınlar Günü’nün en anlamlı ziyareti

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün en anlamlı ve duygulu ziyaretini, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner’in eşi Zehra Mine Öner ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın eşi Aydan Uysal gerçekleştirdiler.

 

Yaklaşık 1 ay önce bir iş adamı tarafından Pelitköy Mahallesi’nde Granit Taş İşleme tesislerinde barındırılmaya başlanan 32 kişilik Suriyeli 3 aileyi ziyaret eden Zehra Mine Öner ve Aydan Uysal’ın, burada zor şartlarda yaşamlarını idame ettirmeye çalışan aileler ile kucaklaşması duygulu anlar yaşattı.

Öncelikle kendilerini kapıda karşılayan bayanlara çiçekler veren Öner ve Uysal, tercümanları Hayat Gürsu’nun aracılığı sayesinde aileler ile bir süre sohbet ettiler. Aralarında küçük çocukların ve gençlerin de bulunduğu 3 aile için Burhaniye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Selçuk Çiftçi ve Özlem Şahin tarafından hazırlanan temel ihtiyaç maddeleri, temizlik malzemeleri, çocuk mamaları, kıyafet ve uyku setleri ailelere verildi. Pelitköy’deki ziyaret esnasında küçük çocuğu kucağından indirmeyen Kaymakam’ın eşi Zehra Mine Öner ve Belediye Başkanının Eşi Aydan Uysal, ailelerin yaşamak zorunda oldukları şartlar karşısında duygularını gizleyemediler. Zehra Mine Öner, Aydan Uysal ve Belediye Meclis Üyesi Sevda Padem, Pelitköy Mahallesi’nde ki ziyaretten sonra Burhaniye Devlet Hastanesi’ne geçerek, burada doğum yapmış olan Suriyeli bir bayanı da ziyaret edip, yeni doğan bebek için getirdikleri hediyeleri verdiler.

Pelitköy Muhtarı Hasan Vural da kendi imkanları ile hazırladığı zeytin, zeytinyağı ve kıyafetleri ailelere teslim etti.  Pelitköy’de barınma ihtiyaçları karşılanan ailenin bayanlarının, Suriye’de kalan kardeş ve çocuklarının da yanlarına getirilmesini istemeleri yürekleri burkan son nokta oldu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.