" />
USD
3,6719
EURO
4,3255
ALTIN
151,3209

EDREMİT BELEDİYESİ SANAT ATÖLYESİ’NDEN 4. KADINLAR GÜNÜ SERGİSİ

Edremit Belediyesi Sanat Atölyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen “4. Karma Resim ve Heykel Sergisi” Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı. Atölye eğitmeni Cemil Aktaş ve 10 öğrencisinin toplam 40 eserden oluşan sergisi Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde bir hafta boyunca açık kalacak. Edremit Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Resim ve Heykel Sanat Atölyesi […]

EDREMİT BELEDİYESİ SANAT ATÖLYESİ’NDEN 4. KADINLAR GÜNÜ SERGİSİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi Sanat Atölyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen “4. Karma Resim ve Heykel Sergisi” Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından açıldı. Atölye eğitmeni Cemil Aktaş ve 10 öğrencisinin toplam 40 eserden oluşan sergisi Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde bir hafta boyunca açık kalacak.
Edremit Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Resim ve Heykel Sanat Atölyesi üyeleri tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 4.’sü düzenlenen “Karma Resim ve Heykel Sergisi” Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde açıldı. Serginin açılışını gerçekleştiren Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Kadınların olduğu her yerde güzel şeylerin ortaya çıktığını bu sergi ile bir kez daha görüyoruz. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. İki yıl önce yola çıkarken “Edremit artık adli olaylar, davalarla değil, kültür ve sanat etkinlikleri ile sosyal hayata katkıları ile anılacak” demiştik. Adım adım Edremit hızla o günlere ilerliyor. Bugün düzenlenen bu etkinlikler bile Edremit’in kanatlanıp uçması konusunda önemli mesafe kat ettiriyor. Edremit’imize yakışır kültür merkezini faaliyete geçirmek için çalışmalara başlayacağız. Bu kültür merkezinin hizmete girmesi ile ilçemizin kültür ve sanat alanında ki yerinin çok daha yukarılara taşınacağına inanıyorum.  Bu serginin hazırlanmasında emeği geçen başta Cemil Aktaş hocamız ve tüm öğrencilerini kutluyorum” dedi. Açılışın ardından sergiye katılan sanat atölyesi üyelerine belgeleri Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından verildi. Resim ve heykellerden oluşan toplam 40 eserin yer aldığı karma sergi bir hafta boyunca açık kalacak. Sergi açılışına Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Başkanı Yusuf Sel, sivil toplum örgütü üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.