" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

KAMİL BAŞKAN’IN DESTEĞİYLE 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ŞÜKRÜ TUNAR’DA VE CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ’NDE DOLU DOLU KUTLANDI

  Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın desteği ve sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce hazırlanan etkinliklerle Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolu dolu yaşandı.   İlk etkinlik Cumhuriyet Kadınları başkanı Dilek YAZICILAR’ın önderliğinde Akçay’da ki dernek binalarında çeşitli programlarla kutlandı. Bayanların özenle hazırladıkları güne katılan Başkan Kamil SAKA ‘’Kadınlar; yerlerde […]

KAMİL BAŞKAN’IN DESTEĞİYLE 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ ŞÜKRÜ TUNAR’DA VE CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ’NDE DOLU DOLU KUTLANDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Türkan ÖZDEMİR

Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın desteği ve sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nce hazırlanan etkinliklerle Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolu dolu yaşandı.

 

İlk etkinlik Cumhuriyet Kadınları başkanı Dilek YAZICILAR’ın önderliğinde Akçay’da ki dernek binalarında çeşitli programlarla kutlandı. Bayanların özenle hazırladıkları güne katılan Başkan Kamil SAKA ‘’Kadınlar; yerlerde sürüklenmeye değil, başımızın üstünde taşınmaya layıktır’’ diyen Atatürk’ün sözleriyle başlayan konuşmasında; ‘’Kadınlar toplumumuzda özgürleştikçe Türkiye özgürleşecektir’’ diyerek tüm kadınların gününü kutladı.

 

Gece Şükrü TUNAR Kültür Merkezi’nde de belediyenin destek ve katılımlarıyla hazırlanan çeşitli gösteri ve programlar çok sayıda izleyici tarafından beğeniyle izlenip ayakta alkışlandı.

 

 

AKÇAY’IN HANIM AĞASI GERİ DÖNDÜ

 

NURAY GÜNAÇAR SARIKIZ’IN MUHTARI

 

Edremit’te 7 mahalleye yeniden yapılan 7 muhtarlık seçimi oldukça renkli görüntülere sahne olurken ceplerde epeyce boşaldı.

Evet 7 erkek adayla mücadeleden galip çıkan Nuray GÜNAÇAR ‘’Kadının fendi erkeği yendi’’ diyerek Sarıkız’a yeniden muhtar oldu. Nuray muhtar ‘’Sarıkız’ı bir süreliğine bırakmıştım. Şimdi çok daha güçlenerek ve yepyeni projelerde dönüyorum. Yani gümbür gümbür geldik’’ diyor.

 

Eee bundan böyle bizde takibindeyiz artık yeni muhtarımızın.

 

 

ÖRNEK DEVLET DAİRESİ EDREMİT SGK VE MÜDÜR SAYIN CUMA SAYGINER

 

Geçtiğimiz sayılarımızda bir köşe yazımda ‘’Edremit yöneticileri açısından çok şanslı’’ demiştim. Ne kadar doğru bir tanımlama ve laf etmişim.

 

2 gün önce benim Deniz’in yakın arkadaşının önemli bir işi için danışmak üzere SGK Müdürü Cuma beyi ziyaret ettik son derece aydınlatıcı ve yardımcı bilgiler aldık (buradan kendisine çok teşekkür etmek istiyorum).

 

 

Müdür bey;  ‘’Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın  %98’inin doğumdan ölüme yanındayız. Kurumumuz devlet daireleri içerisinde en stratejik kurumdur. Yani arı gibi çalışıyoruz. Yüzlerce hatta binlerce dosya ile uğraşıyoruz. Hatta bazıları o kadar karmaşık k çözmekte çok zorlanıyoruz. Memurlarımız büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Ancak vatandaşlarımız bizlere biraz daha anlayış gösterseler ve de bazı siyasilerle bize baskı yapmaya kalkmasalar’’ demekte.

 

Yen binalarına Nisan ayı sonlarında geçmeyi planladıklarını belirten Müdür SAYGINER; ‘’Ufak tefek bürokratik işlerimiz kaldı. Kadıköy’de ki yeni binamızda halkımıza hizmet etmeye bütün gücümüzle devam edeceğiz’’ dedi.

 

 

SAYIN BÜYÜKŞEHİR YETKİLİLERİ ! DURAK YAPMIYORSANIZ BARİ BİR BANK KOYUN !

 

Geçen bir okuyucum ‘’Durak konusunu unuttun yazmıyorsun artık usandın mı?’’ dedi. Akçay kavşağı Otogar önü o ağacın altında otobüs beklerken ilave etti ‘’Durak yapmıyorlarsa bari bir bank koysalar da oturarak beklesek. O da mı zor?’’ dedi.

 

Eee haklı vatandaş. Durak durak dedik, yazlar kışlar geçti bahar geliyor. Akçay garaj önü anayol üzerinde ki durağımız yol yapımında kaldırıldı. Hala yapılacak. Hoş sadece Akçay değil. Edremit – Altınoluk yol güzergâhında duraklar yok. Var olanlarda dediğim gibi kaldırılmıştı. Ne zor işmiş meğer bir türlü yapılamıyor. Soruyorum bazen yetkililere ‘’Yazılarımızı okumuyor musunuz? Bir cevapta vermiyorsunuz?’’ diyorum. Valla bize gazete göndermiyorlar demezler mi? Kardeşim abone olmanız lazım onu da mı biz düşünelim şehrinizde ne var ne yok öğrenmeniz için.

 

LÜTFEN HADDİNİZİ BİLİNİZ !!!

 

Geçen hafta bir etkinlik için bir araya gelen bir grubun toplantısına çağırıldım. Orada bir beyefendi hiçte sorumluluğu olmadığı bir konuda ahkâm kesti kendince sorgulama yaptı bizim bir yazımız için. Adını şimdilik zikretmeyeceğim. O da sanata duyduğum saygıdan dolayı.

 

1-) İşin aslını bilmeden sanki bir sorgu hâkimi gibi sorgulaması,

2-) ‘’bir, iki, …’’ diyerek cevap istemesi,

3-) Hele de yazımız için tekzip istemesi, basından ne kadar bilgisi olduğu (bilgisizliği) oldukça komikti.

 

Toplantının diğer katılımcıları duruma müdahale ettiler de…

 

 

EKMOK’TAN GENEL KURUL ÖNCESİ CİĞER PARTİSİ

 

Edremit’in gözde ve en aktif kulüplerinden Edremit Körfezi Motosiklet Kulübü (EKMOK) dernek binalarında kulüp üyeleri ile bir araya geldikleri geleneksel buluşmalarında bu kezde ciğer partisi yaptılar. Kulüp başkanı Nuri KESİM ‘’19 Mart’ta yapacağımız genel kurul öncesi ailelerimizle bir araya geldik. Yapacağımız yönetim kurulu toplantımıza tüm üyelerimizi bekliyoruz’’ dedi.

 

 

ATEŞ’İMİZ YUVAYA DÖNDÜ

 

Ateş benim oğlum gibi. Kendisi bir süre önce bazı nedenlerle birlikte olduğumuz Körfez Gazetesi’nden ayrılmıştı. Ve ben bayağı üzülmüştüm. Dönüşüne de çok sevindim.

 

Hoş geldin Ateş.

 

 

Hoşça kalın sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.