" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Bigadiç’te ”Bigadiç Engelsiz Buluşma Yaşam Alanı” Çalıştayı yapıldı

  ”Bigadiç Engelsiz Buluşma Yaşam Alanı” Çalıştayı Bigadiç Engelliler Derneği Toplantı Salonunda Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan’ın katılımıyla gerçekleşti.   Bigadiç Engelliler Derneğince hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen ”Bigadiç Engelsiz Yaşam Alanı” projesi kapsamında dernek salonunda yapılan çalıştayda gerçekleştirdiği sunumda Proje Koordinatörü 75. Eti Holding İlkokulu Müdürü Recep Saylak; ”engel nedir, engel grupları, […]

Bigadiç’te ”Bigadiç Engelsiz Buluşma Yaşam Alanı” Çalıştayı yapıldı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

”Bigadiç Engelsiz Buluşma Yaşam Alanı” Çalıştayı Bigadiç Engelliler Derneği Toplantı Salonunda Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

Bigadiç Engelliler Derneğince hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca desteklenen ”Bigadiç Engelsiz Yaşam Alanı” projesi kapsamında dernek salonunda yapılan çalıştayda gerçekleştirdiği sunumda Proje Koordinatörü 75. Eti Holding İlkokulu Müdürü Recep Saylak; ”engel nedir, engel grupları, engellilerin sorunları, engelli eğitimleri ile ilgili dünyadaki genel uygulamaları, ülkemizdeki uygulamalar ve Bigadiç özelindeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Müdür Saylak tarafından, sunum sonrasında engelliler ile ilgili ilçede yapılan, yapılmayan ve eksik görülen konular üzerinde katılımcıların görüş ve önerileri alındı. Çalıştaya katılan engelli vatandaşlar dinlendi. Kamu kurumları, özel sektör temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin engelli sorunlarına yaklaşımları konuşuldu. Çalıştay kapsamında Bigadiç özelinde engelliler için çalışılması gereken hususlar somutlaştırılarak rapor hazırlanmak üzere kayıt altına alındı.Bigadiç Engelliler Derneği tarafından ”Bigadiç Engelsiz Buluşma Yaşam Alanı” projesine katkı sağlamak ve destek olmak için düzenlenen çalıştaya Bigadiç Kaymakamı Barış Aktan, Belediye Başkan Vekili Resül Bintepe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammed Toplar, Esnaflar ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman Saran, Bigadiç Seyahat Başkanı Gencay Çınar, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tezcan Koç, İlçe Sağlık Müdürü Ali Keskin, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Murat Değer, Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Yusuf Sevinç, İlçe Müftüsü Mehmet Uçmuş, İlçe Emniyet Amiri  Salih Kilci, Halk Eğitim Müdürü Şinasi Özulus, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Bayram Şen Yavuz, Bigadiç Engelliler Derneği Başkanı Muhammet Okçuoğlu, Özel Can Sevgi Bağları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Rafet Çelik, Özel Can Sevgi Bağları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Psikologu Hatice Şen, Okul Müdürleri ve Engelli Vatandaşlar katıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.