" />
USD
3,6725
EURO
4,3256
ALTIN
151,3456

RAMAZAN DEMİR GÖREVE DEVAM

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurulu toplantısı Otel Bahri’de yapıldı. Genel kurula, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Mahmut Poyrazlı, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, CHP Balıkesir İl başkanı Ender Biçki, […]

RAMAZAN DEMİR GÖREVE DEVAM
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurulu toplantısı Otel Bahri’de yapıldı.

Genel kurula, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Balıkesir Milletvekili Av. Mahmut Poyrazlı, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Balıkesir İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, CHP Balıkesir İl başkanı Ender Biçki, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürü Murat Dereli, Basın İlan Kurumu Balıkesir şube müdürü Tahsin Şahin, Balıkesir Esnaf ve Sanatkârları Odası ve Şoförler Odası Başkanı Fehmi Erdem, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, Gazeteciler Cemiyeti’nin üyesi basın mensupları katıldı.

Divan başkanlığını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı’nın yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından yapılan konuşmalarla devam etti.

Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, “Bizler Basın camiasının içerisine tehlikeli bir virüs gibi girerek, kutsal olarak bilinen gazetecilik mesleğini kirletip kişisel hırs ve çıkarlarına alet eden kişi ve kişilerin ayıklanması noktasında gerekli düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz” dedi.
Demir, yerel basının etik ve ahlaki değerler ile genel olarak idari ve mesleki sıkıntılarını dile getirdiği konuşmasında gazetecilik mesleğine sahip çıkılmasını istedi.

Genel kurula hitap eden Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı ise Türk Basın Birliği gibi bir yasal düzenlemeye acil olarak ihtiyaç olduğunu vurguladı. Kolaylı, yeni bir yasa ile meslek örgütlerinde düzenlemeye gidilmesi gerektiğini ifade ederken, Basın çalışanlarının olumsuz çalışma koşulları ve meslektaşların yıpranma hakkından tüm basın emekçilerinin yararlanması gerektiği hususunda bu konuyla ilgili de yasal düzenleme yapılmasının lüzumlu olduğunun altını çizdi. Nuri Kolaylı Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu çatısı altında geleceğe umutla baktıklarını da sözlerine ekledi.

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin olağan genel kurul toplantısının protokol konuşmaları bölümünde söz verilen milletvekilleri de birer konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet tüm Konuşmasının tamamını gazetecilik konusuna ayırırken, AKP Milletvekili Poyrazlı ise savunma refleksi ile anayasa mahkemesi sürecine ağırlık verdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’da Oy veren vermeyen bütün Balıkesirlileri kucakladığını ifade ederek Balıkesir ve ilçeleri için önem verdiği büyük projelerini anlatarak Balıkesir’de pastayı büyütmek gerek pasta büyürse esnafta kazanır Gazetecide kazanır dedi.

Uzun süren protokol konuşmalarının ardından kongre toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam edildi.

Genel kurulun sonunda Ramazan Demir başkanlığındaki;”Ramazan Demir (Başkan) Coşkun Yaman, Doğan Alparslan, Ümit Babacan, Ceren Yıldırım, Mahmut Acaröz, Ali Osman Ata, Devrim Derin, Bekir Terzioğlu, Göktuğ Şeremetli, Bahadır Demirçeviren.”​den oluşan tek liste Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetim kurulu olarak seçildi.

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.