BÜYÜKŞEHİR ZABITA’DAN FARKINDALIK 

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BÜYÜKŞEHİR ZABITA’DAN FARKINDALIK 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Tüketici Haklarıyla ilgili olarak bir farkındalık etkinliği düzenledi. Zabıta ekipleri, yasaların vatandaşlara tanıdığı tüketici haklarını anlatan ve bilinçli tüketici olmakla ilgili rehber içeren broşür ve kartela dağıttılar.

 

ZABITALAR BİLİNÇLENDİRDİ

 

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, her yıl 15 ila 25 Mart tarihleri arasında kutlanan, “Tüketiciyi Koruma Haftası” münasebetiyle eğitim ve farkındalık etkinliği düzenledi. Şehir merkezindeki değiişik bölgelerde kurulan stantlarda vatandaşlar tüketici hakları konusunda bilinçlendirildi. Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından kent merkezinde; Çavuş Sokak üzeri, Toplu Taşıma Merkezi ve Yay/ada AVM önünde stantlar kuruldu. Görevli zabıta ekipleri, vatandaşları bilgilendirmek amacıyla açılan stantlarda Balıkesir Büyükşehir Beledilyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nca hazırlanan “Yasaların Sizlere Tanıdığı Hakları Kullanmaktan Çekinmeyin” başlıklı 6502 Sayılı Tüketici Koruma Yasası Kapsamında Tüketicilerin Bilinçlendirilmesi broşürü ile “Bilinçli Tüketici Rehber”nin yer aldığı kartela dağıtımı gerçekleştirdiler.

 

Yüzlerce vatandaş ile görüşen Büyükşehir Zabıta ekiplerinin tüketiciyi bilinçlendirme etkinliği vatandaşlar tarafından takdir edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.