KANADA GEMİSİ EGE DENİZİ’NDE GÖREVDE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

KANADA GEMİSİ EGE DENİZİ’NDE GÖREVDE

Ege Denizi’nde göçmen kaçakçılığıyla mücadele için görevlendirilen NATO’ya bağlı savaş gemilerinden “HMCS Fredericton (FFH-337)”, Müsellim Boğazı’nda görüntüledik.

 

Ege Denizi’nde yasa dışı geçişlerin en yoğun olduğu bölgelerde devriye görevi yapmaya başlayan NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2’de yer alan ve Kanada Donanmasına ait olan “HMCS Fredericton ” adlı savaş gemisi, Edremit Körfezi’ne ulaştı. “HMCS Fredericton”, Dikili-Ayvalık-Ayvacık hattında devriye görevi yaparken Müsellim Boğazı’nda görüntülendi. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi sahillerine yakın bir rotayı izleyip Bademli köyü açıklarından dönüş yapan gemi, daha sonra Ayvalık-Dikili hattını takip etti. Kanada gemisinin faaliyeti sırasında, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı TCG Kumkale (P-1203) adlı geminin de çalışma yürüttüğü görüldü. NATO görevi kapsamında Türk Deniz Kuvvetlerine ait “TCG Barbaros (F-244)” adlı fırkateyn ve FGS Bonn isimli Alman gemisi de Ege Denizi’nde faaliyet yürütüyor. Türk Sahil Güvenlik Komutanlığınca Ege Denizi’nde sürdürülen düzensiz göç önleme çalışmalarına, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı da milli kontrolde görev yapan Tuzla sınıfı karakol gemileri, deniz helikopterleri ve keşif-gözetleme uçakları ile destek veriyor. NATO’ya bağlı gemilerin Ege Denizi’nde göçmen kaçakçılığıyla mücadele için görev almasına 10-11 Şubat tarihlerinde yapılan NATO Savunma Bakanları toplantısında karar verilmişti. Karardan 48 saat sonra NATO Daimi Deniz Görev Grubu 2, Ege Denizi’ne gönderilerek keşif, gözetleme ve istihbarat sağlama görevine başlamıştı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.