" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİ ANKARA 5 AYDA 3.NCÜ KEZ BOMBAYLA SARSILDI!

    Disk Emekli Sen, 13 Mart 2016 Pazar günü Ankara Güvenpark otobüs duraklarına yapılan bombalı saldırı sonucu onlarca yurttaşımızın katledilmesine ilişkin açıklama yaptı. TÜRKİYE’DE, ACI BİTMİYOR, GÖZYAŞI DİNMİYOR, KAN DURMUYOR! Başkent Ankara son 5 ayda üçüncü bombalı saldırıyla sarsıldı ve resmi açıklamalara göre 37 yurttaşımız hayatını kaybederken, 125’i ise yaralandı. Nerden gelirse gelsin, kim […]

TÜRKİYE’NİN BAŞKENTİ ANKARA 5 AYDA 3.NCÜ KEZ BOMBAYLA SARSILDI!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Disk Emekli Sen, 13 Mart 2016 Pazar günü Ankara Güvenpark otobüs duraklarına yapılan bombalı saldırı sonucu onlarca yurttaşımızın katledilmesine ilişkin açıklama yaptı.

TÜRKİYE’DE, ACI BİTMİYOR, GÖZYAŞI DİNMİYOR, KAN DURMUYOR!

Başkent Ankara son 5 ayda üçüncü bombalı saldırıyla sarsıldı ve resmi açıklamalara göre 37 yurttaşımız hayatını kaybederken, 125’i ise yaralandı. Nerden gelirse gelsin, kim yapmış olursa olsun, bu insanlık dışı katliamı şiddetle kınıyor ve katliamı gerçekleştirenler ile arkalarındaki güçlerin biran önce ortaya çıkarılmasını ve hak ettikleri cezaya çarptırılmalarını bekliyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Ancak bizler bu ülkenin yurttaşları olarak, sadece saldırıları kınamak ve lanetlemek ile yetinmemeliyiz. Zira bizim yurttaşlar olarak, ülkemiz de neden oluk oluk kan aktığını ve gözyaşlarının neden dinmediğini bu ülkeyi yönetenlere sorma görevimiz vardır.  Soruyoruz; 7 Haziran seçimleri öncesi, Adana ve Mersin’de aynı gün bombaların patlamasıyla başlayan süreçte,  Türkiye’de son 10 ayda sivillerin can verdiği en az altı bombalı saldırı yaşandı. Bu patlamaların hiçbirisinin gerçek failleri ortaya çıkarılmadı ve hesap sorulmadı. Çünkü bu ülkenin başbakanı, canlı bombaları biliyoruz, ancak eylem yapmadan yakalayamayız diyerek, bombaların patlamaya, insanlarımızın ise ölmeye devam edeceğini itiraf ediyordu.   10 ayda gerçekleşen 6 bombalı saldırı ve yüzlerce suçsuz insanın ölümüne rağmen, 7 Haziran seçimlerinde kaybettikleri iktidarı geri kazanmak için bize oy verin “istikrar” sürsün vaadi ile halktan oy alıp, iktidara gelenlerden hiçbiri ama hiçbiri kendini “sorumlu” hissedip istifa etmedi.  “istikrar”ı toplumun tamamının, bir tek kişiye biat etmesi olarak açıklayan ve bu sağlanmadığı sürece patlamaların devam edeceğini ve her yurttaşın kör bir bombayla ölme ihtimali bulunduğuna bizim alışmamızı istiyorlar. Ülkemizin her tarafını acı sarmışken, her gün yüreğimize ateş düşerken, “Ya biz, ya kaos!” diyerek iktidarının devamlılığını sağlayanlar yaşananların sorumluluğundan sıyrılamazlar. Ne yazık ki, akan her damla kan ve gözyaşı daha fazla kan ve gözyaşını getirirken, İktidarın borazanı sözde aydınlar ve yandaş gazeteciler, televizyon kanallarından bizden, Savaş-şiddet-terör kısırdöngüsüne teslim olmamızı ve alışmamızı istiyorlar. Onlara sesleniyoruz, ne kadar korku salmaya çalışırsanız çalışın, asla alışmayacağız! Ve artık bu ülke de yaşayan her birimizin yaşam hakkını tehdit eden bu kısır döngüye teslim olmayacağız!  Bir kez daha haykırıyoruz, emperyalist güçlerin, Ortadoğu halklarını sürükledikleri etnik ve mezhep temelli savaşlarının esiri olmayacağız! Emperyalizmin dünyayı paylaşma savaşlarının ülkemize taşınmasına, ülkemizde derinleştirilmesine karşı barış şiarıyla direnmeye devam edeceğiz!  Savaşa hayır içerde dışarıda barış hemen şimdi, sloganımızı, modası geçmiş demode slogan ilan ederek, tüm yurttaşların hayatını ve geleceğini tehdit eden savaş çılgınlığını “stratejik derinlik” diye sunanlardan, ölen her bir yurttaşımızın hesabını sormaya devam edeceğiz!  İçerde dışarıda savaşa hayır! Barış hemen şimdi!

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.