Ayvalık  İstiklal ilk Öğretim Okulu  Şehitlerini  Andı

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

Ayvalık  İstiklal ilk Öğretim Okulu  Şehitlerini  Andı

 

18 Mart Cuma günü İstiklal İlkokulu bahçesinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü programı velilerin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma ve şiirlerin ardından “18 Mart” ve “Çanakkale” oratoryoları ilgiyle izlendi.”Kınalı Ali” hikayesini canlandıran öğrenciler izleyenlerden büyük alkış aldı.

Müdür Yardımcısı Ahmet AFACAN Mehmet Akif’in “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiirinden dizelerle başladığı konuşmasında öğrencilere Çanakkale’nin bir şehir olmasından da öte bir “destan” bir “mahşer” , “kahramanlık öykülerinin yaşandığı yer” olduğunu belirtti.Öğrencilere Atatürk’ün “Türk milleti kendi ecdadını tanıdıkça yeni işler başarmak için kendinde kuvvet bulacaktır” sözünü hatırlatan Ahmet AFACAN öğrencilere mutlaka Çanakkale’yi görmeleri,şehitlikleri,müzeleri,tabyaları,siperleri ziyaret etmelerini ve Ezineli Yahya Çavuş,57. Alay ve  komşumuz Seyit Onbaşı öykülerini dinlemelerini tavsiye etti.

Törenin ardından hayırsever Neşe ALBAYRAK tarafından şehitlerimiz anısına döktürülen lokma öğrenci ve velilere ikram edildi.

 

Yüksel KALKAN

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.