BALIKESİR 1. MANGALA TURNUVASI YAPILDI

  Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karesi Bilim Sanat Merkezi işbirliği ile ortaokul ve lise olmak üzere iki kategoride düzenlenen Balıkesir 1. Mangala Turnuvası karşılaşmaları  Altıeylül, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Erdek, Karesi, Kepsut, Susurluk ilçelerinden 27 ortaokul ve 18 lisenin katılımıyla Balıkesir Karesi Bilim Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.     Mangala Turnuvasına, Balıkesir Valisi […]

BALIKESİR 1. MANGALA TURNUVASI YAPILDI

 

Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karesi Bilim Sanat Merkezi işbirliği ile ortaokul ve lise olmak üzere iki kategoride düzenlenen Balıkesir 1. Mangala Turnuvası karşılaşmaları  Altıeylül, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Erdek, Karesi, Kepsut, Susurluk ilçelerinden 27 ortaokul ve 18 lisenin katılımıyla Balıkesir Karesi Bilim Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

  1.   Mangala Turnuvasına, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Karesi Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz,Karesi İlçe Jandarma Komutanı Abdülhekim Değerli, Karesi İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Akkaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fahri Acar ile Rabiye Kahraman, Karesi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Keskin ile Ahmet Kutlu, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Türk Zeka ve Strateji Oyunu olan Mangala’ nın tarihçesi ve oyun kuralları hakkında bilgilendirme yapıldı

 

Mangala Turnuvası koordinatörü Balıkesir Karesi Bilim Sanat Merkezi Matematik Öğretmeni Özlem Uysal Gökcü, turnuva öncesi yaptığı konuşmada, tarihine, kültürüne, bayrağına, milletine, vatanına, maddi ve manevi değerlerine sahip çıkan ve bunları daha sonraki kuşaklara ulaştıracak bir nesil yetiştirmenin önemine değinerek turnuvanın il genelinde farklı okullarda okuyan öğrenciler arasında dostlukları pekiştirdiğini dile getirdi.

 

 “MANGALA TURNUVASI”NDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

LİSE GRUBU

Birinci –  Taha DAĞAŞAN –Karesi Ziraat Bankası Fen Lisesi

İkinci – Ayberk ÖZDEN– Bandırma Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi

Üçüncü – Ayşenur TEKKANAT– Altıeylül Bahçelievler Anadolu Lisesi

ORTAOKUL GRUBU

Birinci – Semih KUŞGÖZ– Kepsut Oktay Koçman Ortaokulu

İkinci – Timurhan KAYA – Karesi Tatlıpınar Ortaokulu

Üçüncü – Mücahit SÖNMEZ – Karesi Gazi İmam Hatip Ortaokulu

CENTİLMENLİK ÖDÜLÜ

LİSE GRUBU

Ulaş BAŞAK – Karesi Bilim ve Sanat Merkezi

ORTAOKUL GRUBU

Şuri KARAKOÇ– Bigadiç İskele Ortaokulu

 

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak dereceye giren öğrencileri ve danışman öğretmenlerini tebrik ediyor başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.
haber teması | film izle