BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ İKİNCİ BİRLEŞİMİ YAPILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ İKİNCİ BİRLEŞİMİ YAPILDI

 

 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı olağan toplantısının ikinci birleşimi Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’ın başkanlığında yapıldı.

 

Büyükşehir Belediye Meclis toplantısından önce Meclis Üyeleri Balıkesir Çocuk Köyü’nü gezdi. Çocuk Köyü’ndeki inceleme gezisinin ardından Fırıntaş Kafe’de ağırlanan Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, hem Çocuk Köyü’nü hem Fırıntaş Kafe’yi beğendiklerini ifade ettiler.  Altıeylül İlçesinde Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleşen Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ)’nin onarım için kazdığı ve bu nedenle bozulan asfalt, kaldırım ve yolların hızlı ve sorunsuz bir şekilde kapatılması için İller Bankası ile ortak proje için Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Edip Uğur’a yetki verildi. Ayrıca, BASKİ’nin ilçelerde yapacağı sondaj ve su arıtma tesislerinin de projeleri, bu projelerle ilgili finans için Meclis tarafından yine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a yetki verildi.

 

İLÇELER DE BÜYÜKŞEHİR’İN ULAŞIM SİSTEMİNE DAHİL EDİLİYOR

 

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ele alınan bir başka konu ise toplu taşıma ve ulaşım oldu. İlçelerin de Büyükşehir’in Ulaşım Sistemine dahil olmaları ve engeli taşımaya uygun, klimalı yeni araç almaları, Büyükşehir’in elektronik kartı ile taşımacılık yapmaları için Edremit, Burhaniye, Kepsut, Erdek, Havran, Balya ve Bandırma hatları ihdas edilenler Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi olan Balıkesir Toplu Taşıma (BTT) A.Ş.’ye tahsis edildi. Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi tarafından Valilik binası yanında inşa edilen ve yapımı tamamlanan Elektronik Otopark (Akıllı Otopark), işletilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden olan kısa adı BalPark olan Balıkesir Otopark İşletmeleri’ne devredildi. Balıkesir Devlet Hastanesi ve Otel Basri arasında bulunan otopark için de Meclis tarafından kamulaştırma kararı alındı.

 

DEĞİRMEN KAFE FIRINTAŞ’IN

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi ikinci oturumunda görüşülen konular arasında Adnan Menderes Mahallesi’nde bulunan Değirmen Kafe de vardı. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, Değirmen Kafe yeniden yapıp işletmesi için Fırıntaş’a tahsis edildi.

Bu arada, Üretici Hali olan Havran ve Burhaniye ilçelerindeki hallerin üretici için giriş ücretleri 2 TL’den 1 TL’ye indirildi. Büyükşehir Belediye Meclisi ikinci birleşimi, 29 Mart 2016 Salı günü Salih Tozan Toplantı Salonunda saat 14.00’de yapılacak 3. Birleşimde bir araya gelmek üzere sona erdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.