" />
USD
3,6788
EURO
4,3450
ALTIN
151,1927

VATAN PARTİSİ BÖLÜCÜ TERÖRE KARŞI

    KORKMUYORUZ KARARLIYIZ   Dün Ankara’daki bölücü terör saldırısı, Türkiye düşmanı, halk düşmanı bir eylemdir. ABD, “kara gücüm” diye belirttiği PKK terör örgütünü canlı bombalarla Türkiye’nin üzerine sürmüştür. Bu saldırıyla doğrudan doğruya halk hedef alınmıştır. Halkımızı korkutmak ve bölünmeye razı kılmak istiyorlar. Öte yandan ısrarla sürdürülen canlı bombalı terör eylemleri, bir kaos planına da […]

VATAN PARTİSİ BÖLÜCÜ TERÖRE KARŞI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

KORKMUYORUZ KARARLIYIZ

 

Dün Ankara’daki bölücü terör saldırısı, Türkiye düşmanı, halk düşmanı bir eylemdir. ABD, “kara gücüm” diye belirttiği PKK terör örgütünü canlı bombalarla Türkiye’nin üzerine sürmüştür. Bu saldırıyla doğrudan doğruya halk hedef alınmıştır. Halkımızı korkutmak ve bölünmeye razı kılmak istiyorlar. Öte yandan ısrarla sürdürülen canlı bombalı terör eylemleri, bir kaos planına da işaret etmektedir.

ABD VE İSRAİL PKK’YI HENDEKTEN KURTARAMAYACAK

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Polisimizin ve Köy Korucularımızın kahramanca ve fedakarca mücadelesi sonucu PKK terör örgütü hendeklere gömülmektedir. Bu durumda ABD ve İsrail, terörist piyonlarını kurtarmak ve Türkiye’yi yeniden PKK ile müzakere masasına oturtmak için teröre başvuruyor. Milletimizi yıldırmak isteyenlere verilecek cevap bellidir: Korkmuyoruz, kararlıyız! Acılarımızı, şehitlerimizle birlikte toprağa gömeceğiz ve şehit anaları, babaları, kız kardeşleri gibi dimdik duracağız. ABD ve İsrail Türk milletini tanımıyor. Patlattıkları bombalar, bütün milletimizi birleştiriyor ve Türkiye’de bir kararlılık oluşturuyor. Türk Ordusunun, Polisinin ve Köy Korucularımızın Mücadelesini Milletçe Destekliyoruz. Türkiye, kesinlikle ABD ve İsrail planlarına teslim olmayacaktır. Hiç kimse Türkiye’yi PKK ile yeniden müzakere masasına oturtamaz. ABD, bölgemizde yenilmektedir ve Türkiye’de de kesinlikle yenilecektir. ABD ve İsrail’in kaos planına Türkiye, kenetlenerek, vatan bütünlüğünü sağlayarak, yeniden Atatürk Devrimi rotasına girerek cevap verecektir.

KOMŞULARDA BARIŞ VE BÜTÜNLÜK TÜRKİYE’DE BARIŞ VE BÜTÜNLÜK

Bölücü teröre karşı mücadelenin kesin ve kalıcı başarıya ulaşması için, komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile hem güvenlik hem de ekonomi alanlarında işbirliği şarttır. AKP hükümetinin Suriye ve Rusya düşmanı siyasetleri, teröre karşı kesin başarının önündeki en önemli engeldir. Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya’nın toprak bütünlüğü Türkiye’nin de toprak bütünlüğüdür. Bölücü terörü ve yobaz terörünü bölgemizden temizlemek için komşularla işbirliği şarttır ve Vatan Partisi bunun için verimli çalışmalar yürütmektedir. Komşularımız işbirliğine hazırdır.

BÖLÜCÜ ANAYASA GİRİŞİMİNE DERHAL SON VERİLMELİDİR

Bölücü ve gerici Anayasa girişimi, hendeğe gömülen PKK’nın talepleri yönündedir. Türk kavramını vatandaşlık tanımından çıkarmak, özerklik, cemaat ve tarikatları yasallaştırmak ve başkanlık sistemine geçmek, Vatan ve Cumhuriyet düşmanı güçlerin planına hizmet etmektir. PKK canlı bombalarla Ankara’da eylem yaparken, anayasaya da canlı bombalar sokulmaktadır. Bölücü anayasa girişimi derhal durdurulmalıdır.

ABD’NİN CANLI BOMBALARLA UYGULADIĞI SİYASAL PLANI BOZGUNA UĞRATACAĞIZ

ABD ve İsrail’in kaos planlarının Türkiye’de bölünmeyi kabul edecek bir siyasal iktidar oluşturma amacı güttüğü apaçık ortadadır. Burada başarıya ulaşma şansları yoktur. Türkiye’de hiçbir hükümet ABD’nin bölücü planlarına teslim olmayacaktır. Borçlanma ekonomisinin çıkmazında, Türkiye kaosa yuvarlanmayacak, fakat üretim ekonomisiyle önüne yeni bir yol açacaktır. Türkiye’nin Kemalist Devrim rotasına girmesi biricik çözümdür ve kaçınılmazdır. Vatan bütünlüğümüzün, milli birliğimizin ve cumhuriyetimizin temeli Atatürk Devrimi’dir.

BÖLÜCÜ TERÖRE KARŞI HUKUKUN BÜTÜN OLANAKLARI KULLANILMALIDIR

 

Eğer PKK’yı meclise sokarsanız Ankara’da bombalar patlar. Eğer PKK’ya belediye olanakları tanınırsanız, Güneydoğumuzda mayınlar patlar, haraçlar toplanır, yol kesilir. Eğer milletvekili sıfatını taşıyanlar canlı bomba patlatanların cenaze merasimlerinde sahne alırsa, yeni canlı bombacılara cüret verilir. Türkiye vatan bütünlüğü ve yurtta barış için bölücü teröre karşı bütün hukuki olanakları değerlendirmelidir. Bölücü teröre özgürlük tanınamaz. Milletimiz mecliste PKK istemiyor.

BÖLÜCÜ TERÖRE KARŞI TÜRKİYE CEPHESİ

Ayrım gözetmeden bütün siyasal partileri, sendikaları, meslek odalarını, kitle örgütlerini, bütün milletimizi bölücü teröre karşı Türkiye Cephesinde birleşmeye çağırıyoruz. Vatan bütünlüğü ve Cumhuriyet için devletin ve milletin bütün olanaklarını seferber ederek topyekun mücadele şarttır.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.