Patates Diyeti İle 1 Haftada 5 Kilo

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout etirajİddaa Nasıl Oynanır? – 13 Haziran 2017Nisan Ayında En Çok İzlenen Haber Programları: Fatih Portakal Yine Zirvede! – 8 Haziran 2017Robotik Kalp Ameliyatı – 14 Mayıs 2017Rinoplasti Ameliyatı – 28 Nisan 2017Yeni Nesil Habercilik – 17 Nisan 2017İstanbul Medyum Yusuf Hoca – 14 Nisan 2017Sigara Sarma Makinesi – 11 Nisan 2017Tespih […]

Patates Diyeti İle 1 Haftada 5 Kilo

Yaz mevsimine yaklaştığımız son günlerde kilo vermek isteyenler için patates diyeti yardımcı oluyor. Bir hafta içinde 5 kiloya kadar kilo verdirebilen bu diyet, çoğunlukla patates ile beslenildiğinden biraz sabır gerektiren bir diyettir.

Patates Diyeti Nasıl Yapılır

Düşük kalorili bir diyet türü olan patates diyeti kilo verme üzerinde oldukça etkilidir. Diyete başlarken ilk üç gün bütün öğünlerde sadece patates yenir. Sonraki günlerde ise isteğe bağlı olarak öğün sıklığı azaltılabilir. Yani sabah haşlanmış patates yedikten sonra öğlen yada akşam öğünlerinde farklı yemekler tercih edilebilir. Fakat ilk üç gün ardından patates tüketimi bir anda değil yavaş yavaş azaltılmalıdır. Akşam yemeklerinde ana yemek yanında mutlaka taze sebzelerle hazırlanmış salata tüketilmelidir. Ana yemek olarak tercih ızgara ve beyaz etten yana olmalıdır. Farklı yiyecekler tüketildiği günler öğün aralarında ve ya öğle yemeği yerine meyve tüketilebilir. Sadece patates yenildiği günlerde isteğe bağlı olarak yoğurt diyet programına eklenebilir. Diyet listelerinin çoğunda kullanılan yoğurdun hazmı kolaylaştırıcı etkisi bu diyet içinde faydalı olacaktır.

Patates Diyeti Ne Kadar Yapılmalı

Kişiye hızlı kilo verme avantajı sağlayan patates diyetinin ortalama süresi 1 hafta olarak tavsiye edilir. Bunun nedeni uzun süreli yapılan diyetlerde vücut o beslenme şekline alıştığından detoks etkisini yitirmekte ve o beslenme şekline tepki vermemekte olup bu diyeti en sağlıklı şekilde uygulamak için istenilen kiloya ulaşana kadar belli dönemler halinde tekrarlamaktır.

Kaynak: Diyet Detay

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.