EDREMİT’TE NEVRUZ ATEŞİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT’TE NEVRUZ ATEŞİ

Edremit İlçesinde Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası kapsamında ki 21 Mart Nevruz Bayramı kutlamaları nedeniyle Göbelezoğlu Ortaokulu’nda etkinlik gerçekleştirildi. Kaymakam Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Kamil Saka, temsili olarak Nevruz ateşini yakıp, demir dövdüler.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde Türk Dünyası ve Toplulukları Haftası kapsamında ki 21 Mart Nevruz Bayramı Gölezoğlu Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Göbelezoğlu Ortaokulu Müdürü Aydın Kulaksızoğlu tarafından günü anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından temsili olarak Nevruz ateşini yakılıp, demir dövüldü. Ardından geleneksel hale getirilen yumurta tokuşturma geleneği Kaymakam Sırmalı, Başkan Saka ve protokol üyeleri ile öğrenciler arasında yapıldı. Okul Müdürü Aydın Kulaksızoğlu, öğretmenler ve öğrenciler nevruz ateşinden atladı. Öğrenciler arasında geleneksel halat çekme, yumurta ve çuval yarışları yapıldı. Edremit Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile etkinlikler sona erdi. Etkinliğe Kaymakam Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı J. Bnb. Şahin Aydıncı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, daire müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.