" />
USD
3,7187
EURO
4,3691
ALTIN
153,2907

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER BURHANİYE’DE ANILDI

Burhaniye Ülkü Ocakları Derneği “Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Çakıroğlu’na Kutlu Davada Ülkücü Şehitlerimiz ve Ülkücü İşçilerimiz” adlı gazeteci Araştırmacı Yazar Lüfti Yıldız’ın katıldığı konferans düzenlendi. Burhaniye Belediyesi Reha Yurdakul Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa MHP İlçe Başkanı Hüseyin İnceefe, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Ekşi, çevre ilçe MHP içe başkanları, Ülkü Ocakları başkanları ve çok sayıda davetli […]

ÜLKÜCÜ ŞEHİTLER BURHANİYE’DE ANILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Ülkü Ocakları Derneği “Ruhi Kılıçkıran’dan Fırat Çakıroğlu’na Kutlu Davada Ülkücü Şehitlerimiz ve Ülkücü İşçilerimiz” adlı gazeteci Araştırmacı Yazar Lüfti Yıldız’ın katıldığı konferans düzenlendi. Burhaniye Belediyesi Reha Yurdakul Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa MHP İlçe Başkanı Hüseyin İnceefe, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Ekşi, çevre ilçe MHP içe başkanları, Ülkü Ocakları başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
İlk olarak sahneye çıkan Burhaniye Ülkü Ocakları Başkanı Ali Ekşi, öncelikle bu konferansımıza katılan gazeteci Araştırmacı Yazar Lüfti Yıldız’a sonsuz teşekkür ederiz. Yine ayrıca çevre ilçelerden genç genç ülküdaşlarımıza da selam olsun. Burhaniye Ülkü Ocakları Başkanı Ekşi, ”Milliyetçi, ülkücü şehitlerimizi anmak üzere düzenlenen bu konferansta sizleri birlikte görmek gurur kaynağım oldu. Tarih, inanmış insanların mücadelesinin her daim farkındadır. Zafer, sadece sırtlarını sadece Cenabı Allah’a dayayan, yalnızca Allah’a inananlarındır. Kim er meydanında hak için mücadele etmişse bugün bizlerin yanındadır. Bu destanlaşmış kahramanlarımızın tarihimizde birçok örneği vardır. Vakit, davaya inanmış, bu yola baş koymuş ülküdaşlarımızla birliktelik daha güçlü, istikrarlı yarınlar için mücadele verme vaktidir” şeklinde konuştu. Ekşi’den sonra Azeri kökenli Ali Ceilzade, Bahtiyar Vahipzade şehitler şiirini okudu. Araştırmacı gazeteci ve yazar Lütfi Yıldız’ın hazırladığı ‘Destanlaşmış Ülkücü Hareket’ konulu sinevizyon gösterisi ile ülkücü şehitler tek tek anlatıldı. Yıldız, ülkücü şehitleri anlatırken salonda duygulu anlar yaşandı.
Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.