BSM İZMİRDE TİYATRO GÜNLERİNDE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BSM İZMİRDE TİYATRO GÜNLERİNDE

Balıkesir Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan Kıyı Ege ve Ege tiyatrolar birliği kurucularından olması dolayısıyla bir ilke daha yönetimi  ile birlikte imza attı. İlk defa düzenlenen “İzmir Tiyatro Günleri” 17 Mart 2016´da “Nafile Dünya” adlı oyunla ve “Sahne senin İzmir´im” sloganıyla başladı. 18 Mart 2016 gecesi Karşıyaka´da düzenlenen program kapsamında Karşı Sanat´ta oynanan oyundan önce bir kokteyl ile sanatseverlerin birbirleriyle söyleşmesi de sağlandı. Gecede, 12 kişilik kadroyla seyirci karşısına çıkan Narlıdere Umut Tiyatro Topluluğu, “Nafile Dünya” ile seyirci karşısına çıktı. Topluluğun sahnelediği ilk oyun “Nafile Dünya”yı Oktay Arayıcı yazdı, Orhan Demir yönetti. Konuk oyuncu ise Ali Soner Gülüç oldu.
İzmir Tiyatro Günleri kapsamında oyunlar  18 Mart akşamı saat 20.00´de Aydın Eğitim-İş ekibinin hazırladığı Duvar adlı oyunu takiben, 19 Mart akşamı 20.00´de Bademler Köy Tiyatrosu´nun hazırladığı “Ada” ve son olarak 20 Mart akşamı saat 20.00´de Tiyatro Objektif ekibin hazırladığı “Eleni ve Gül” isimli oyun sergilendi ve büyük ilgi gördü.
2016 Ocak ayında Söke´de 7. buluşmalarını gerçekleştiren birlik başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Birlik, daha çok birlikte olmaya, ortak üretimler yapmaya, dayanışmaya dair aldıkları kararları uygulamaya İzmir Tiyatro Günleri ile hız kazandırmış oldu. Balıkesir’ i Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliğinde de başarı ile temsil eden Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan; “Her Zaman ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Tiyatro bir felsefedir.” Dedi ve Namık Kemal’in bir sözü ile konuşmasına son verdi. “Tiyatro aşka benzer. İnsanı hazin hazin ağlatır. Ama verdiği acının gücünde bir başka tat bulunur. Tiyatro evrene benzer. İnsanı doya doya güldürür. Ama yansıttığı tuhaflıklar, gülerken ağlamak için istekler doğurur.”

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.