Kaymakam Öner Şehit Ailelerini Ağırladı

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

Kaymakam Öner Şehit Ailelerini Ağırladı

 

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin ÖNER ve Eşi Zehra Mine ÖNER şehit yakınları ve ailelerine onuruna yemek verdiler.

Topçu taburundaki askeri gazinodaki yemek organizasyonuna Burhaniye de bulunan polis ve asker şehit aileleri ile yakınları  katıldı.

Balıkesir gaziler derneği başkanı Doğan ESER’inde katıldığı yemeğe Belediye Başkanı Necdet UYSAL ve Eşi Aydan Uysal Garnizon Komutanı Vekili ve Eşi ,  Başsavcı Hüseyin TUNCEL ve Eşi, 1.  Ağır Ceza Hakimi Kenan TÜRKMEN Ve Eşi, 2.  Ağır Ceza Hakimi Fatih AKDOĞAN ve Eşi, İlçe  Emniyet Müdürü Tuncay ORHAN, İlçe Jandarma Komutanı  Ali İhsan KURTULAN ve Eşi , Askerlik Şubesi Başkanı  Nizamettin SARIGÖL, İlçemiz Müftüsü Hacı ÖZ ve Eşi ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Şubesi Başkanı Muzaffer BAŞARAN ve Eşi Katıldılar.

 

Kaymakam Hüseyin ÖNER   yemekte yaptığı konuşmasında; ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Savaşları tarihimizdeki en şanlı, en destansı vatan savunması örneklerinden biridir. Binlerce şehidin verildiği, binlerce gencin gazi olduğu, Türk insanının her anlamda tükendiği ancak Türk Milletinin ve Anadolu insanının kazanılan zaferle cesaretini, inancını ve gururunu besleyen bir ONUR belgesi olarak Dünya Sahnesine asılan çok önemli bir savaş. İşte bu savaşın zafer günü, Ülkemizde, devlete ister iç güvenlik hizmeti sunarken olsun, ister vatan savunması yaparken olsun hayatını kaybeden şehitlerimizin anısını yaşatmak, ailelerine teşekkür etmek için, şehitlerimize dua temennisinde bulunabilmemiz için ŞEHİTLER günü olarak kabul edilmiştir.

Değerli Aileler senede birkaç gün, siz değerli şehit ailelerimizle, gazilerimizle bir araya geliyoruz. Sizlere karşı mahcubuz, borçluyuz. Sizlere teşekkür etmek için, sizlere karşı olan minnet ve şükran duygularımızın ifadesi için bir araya geliyoruz. Ancak söylediğim gibi bu mütevazı davetlerin dışında pek bir şey yaptığımız söylenemez. Sizlerin hakkı ödenmez, bizlere hakkınızı helal edin.

Siz bu milletin en büyük zenginliğisiniz. Vatanı, milleti, devleti için kardeşlerini, eşlerini, evlatlarını, çocuklarını feda edecek ailelerin varlığı bir milletin, devletin en büyük zenginliğidir. Çok yüce bir payenin sahibisiniz, Allah sizlere başka acı göstermesin, hepinize sağlık, afiyetler diliyorum. Saygılarımı sunuyorum.’  dedi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.