" />
USD
3,7050
EURO
4,3575
ALTIN
152,0202

“BİLİŞİM HAKTIR ENGELLENEMEZ”

  CHP Edremit Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan bir basın açıklaması yaparak son günlerde yaşanan terör olaylarını kınadı. Başkan Alkan “Yayın yasakları ve sosyal medya erişimlerinde kısıtlanması kabul edilemez. Bilişim haktır, engellenemez” dedi.   CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi; “Son zamanlarda ülkemizde ve son olarak Avrupa’nın Başkenti […]

“BİLİŞİM HAKTIR ENGELLENEMEZ”
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

CHP Edremit Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan bir basın açıklaması yaparak son günlerde yaşanan terör olaylarını kınadı. Başkan Alkan “Yayın yasakları ve sosyal medya erişimlerinde kısıtlanması kabul edilemez. Bilişim haktır, engellenemez” dedi.

 

CHP Edremit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Alkan yaptığı basın açıklamasında şöyle dedi; “Son zamanlarda ülkemizde ve son olarak Avrupa’nın Başkenti Brüksel’de yaşanan terör saldırılarını şiddetle kınıyoruz. Terör saldırılarında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır ve başsağlığı diliyoruz. Ülkemiz açısından yaşadığımız bu zorlu süreçte hükümetimizin sorumluluk almaması olaylar karşısında pasif kalması aşikârdır. Ne hikmetse her yaşanılan saldırıdan sonra yayın yasakları, bilişim yasakları ve erişim yasakları gelmektedir. Yaşanılan olaylardan sonra sosyal ağlar kitlenmekte, günlerce sosyal paylaşım sitelerine erişilememektedir. Yaşanılan acı olaylarla ilgili ne hikmetse ilk haberleri dış basın organlarından almaktayız. Acılar karşısında halkımızın dayanışmasından ve birlik beraberliğinden korkan bir zihniyet bu ülkeyi yönetemez. Ardı ardına ülkemizin başkentinde en büyük metropol şehir İstanbul’un göbeğinde bombalar patlamaktadır. Hükümetin tek yaptığı sadece olayları kınamak yayın yasağı ve erişim yasağı getirmektir. Bizler huzur içinde birlik içerisinde vatanımızda yeni dönemlerde açacak çiçeklerin tohumlarını ekmek isteyen gençler olarak yaşanan olaylar karşısında hükümetin engelleyici tavrını şiddetle kınıyoruz. Bu olaylar karşısında siyasi iktidarın sorumluluk alıp istifa etmesi gerekirken insanların özgürlüğünü engelleyerek yayın yasakları ve örtülü olarak bilişimi keserek, sosyal medya ağlarını durdurarak halkımıza bir nevi baskı uygulamaktadır. Yaşanan olaylarla ilgili iç güvenlikten sorumlu olan bakanımız yerine Tarım Bakanı’nın bilgi vermesi ülkemizin içinde bulunduğu durumu ve siyasi ortamı bir nevi göstermektedir. Bizleri Ortadoğu’nun bataklığına götürmek isteyen zihniyete teröre alışmamız gerekir söylemlerini karşı şiddetle kınıyoruz. 90 yıllık enkazı kaldırdık diyen zihniyetin bugünkü durumu şudur; 90 dakikalık bir maçın oynanmasını bile sağlayamayıp, iptal etmektedir.. Yeni Türkiye buysa alışmayacağız, kabul etmeyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği yolda, muassır medeniyetler seviyesine ulaşmak için ülkemizin birliği ve beraberliğini sağlamak için yılmadan mücadele edeceğiz” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.