" />
USD
3,6725
EURO
4,3161
ALTIN
151,7317

AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN OKULLARDA EĞİTİCİ TİYATRO GÖSTERİSİ

    Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce ilçe merkezi ve köylerdeki okullarda ücretsiz tiyatro gösterisi sunuyor. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Ayvalık Belediyesi çocukların kültürel ve sosyal eğitimlerine önem veriyor.  Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan izinlerde okullarda sahnelenen “Puki’nin Başına Gelenler” isimli oyun öğrenciler […]

AYVALIK BELEDİYESİ’NDEN OKULLARDA EĞİTİCİ TİYATRO GÖSTERİSİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

 

Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce ilçe merkezi ve köylerdeki okullarda ücretsiz tiyatro gösterisi sunuyor.

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Ayvalık Belediyesi çocukların kültürel ve sosyal eğitimlerine önem veriyor.  Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan izinlerde okullarda sahnelenen “Puki’nin Başına Gelenler” isimli oyun öğrenciler tarafından ilgiyle izleniyor. “Ağaç yaşken eğilir” sözünden yola çıktıklarını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Çocuklarımız tam öğrenme çağında iken onların sosyal ve kültürel bilgilerinin güçlendirilmesi için eğitici bir oyunu okullarda sahneliyoruz” diyerek bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı bulunan ilçe milli eğitim müdürlüğü ve emeği geçen herkese teşekkür etti. “Puki’nin Başına Gelenler” adlı enteraktif oyunda çocukların ailelerinden izinsiz bir şey yapmaması gerektiği, dostluğun önemi, sağlıklı beslenme ile 110-112-155 numaralı acil yardım telefon numaralarının tanımı hangi durumlarda arandığı ve paylaşmanın önemi eğlenceli bir şekilde anlatılıyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.