OKUL VE İŞLETMELER ELELE

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

OKUL VE İŞLETMELER ELELE

 

Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk kez “Mesleki Eğitimde Okul-İşletme İşbirliği” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Farklı mesleklerde öğrenciler yetiştiren ve öğrencileri, meslek odaları aracılığıyla staj yapmaları için iş yerlerine görevlendiren Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, işleyişin daha verimli olabilmesi amacıyla, işletmecileri, meslek odalarını ve eğitimcileri bir araya getirdi. Bölgede ilk kez gerçekleştirilen “Mesleki Eğitimde Okul-İşletme İşbirliği” konulu toplantıya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Lokantacılar Odası Başkanı Aykut Dürüst, Terziler Odası Başkanı Ali Madanoğlu, ilçedeki bazı işletme sahipleri ve eğitimciler katıldı. Toplantıda, açış konuşması yapan okul Müdürü Zuhal Herdan, okuldaki bölümlere göre, işletmelerde staj yapan meslek öğrenci istatistiklerini ve meslek odaları ile işletmelerin eğitime verdikleri desteği anlattı. Öğrencilerin büyük bir kısmının işletmelerde staj görmelerinin, ileriki hayatlarında kendilerine büyük faydalar sağladığını anlatan Herdan, toplantıda işletmelerin ve eğitimcilerin yaşadıkları sıkıntıları da anlatmalarını istedi.

Toplantının ilerleyen zamanlarında ise, meslek odaları başkanları söz aldı ve mesleki eğitimin önemini vurguladı. Öğrencilerin okul dışındaki pratik eğitimlerinde üzerlerine düşen her vazifeyi yapmaya hazır olduklarını ifade eden oda başkanları, toplantıyı organize eden okul idaresine teşekkür etti.

Toplantının son bölümünde, işletmelerinde staj yapan iş yerlerinin yetkilileri konuştu ve karşılaştıkları sıkıntıları dile getirerek, görüş ve önerilerini sundu. İlerleyen zamanlarda toplantıların daha geniş kapsamlı olarak tekrarlanacağı vurgulanan toplantıda, gıda bölümü öğrencileri, hazırladıkları yiyecek ve içecekleri katılımcılara ikram etti.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.