" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

OKUL VE İŞLETMELER ELELE

  Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk kez “Mesleki Eğitimde Okul-İşletme İşbirliği” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.   Farklı mesleklerde öğrenciler yetiştiren ve öğrencileri, meslek odaları aracılığıyla staj yapmaları için iş yerlerine görevlendiren Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, işleyişin daha verimli olabilmesi amacıyla, işletmecileri, meslek odalarını ve eğitimcileri bir araya getirdi. […]

OKUL VE İŞLETMELER ELELE
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilk kez “Mesleki Eğitimde Okul-İşletme İşbirliği” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Farklı mesleklerde öğrenciler yetiştiren ve öğrencileri, meslek odaları aracılığıyla staj yapmaları için iş yerlerine görevlendiren Yılmaz Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, işleyişin daha verimli olabilmesi amacıyla, işletmecileri, meslek odalarını ve eğitimcileri bir araya getirdi. Bölgede ilk kez gerçekleştirilen “Mesleki Eğitimde Okul-İşletme İşbirliği” konulu toplantıya, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Altınsuyu, Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon, Lokantacılar Odası Başkanı Aykut Dürüst, Terziler Odası Başkanı Ali Madanoğlu, ilçedeki bazı işletme sahipleri ve eğitimciler katıldı. Toplantıda, açış konuşması yapan okul Müdürü Zuhal Herdan, okuldaki bölümlere göre, işletmelerde staj yapan meslek öğrenci istatistiklerini ve meslek odaları ile işletmelerin eğitime verdikleri desteği anlattı. Öğrencilerin büyük bir kısmının işletmelerde staj görmelerinin, ileriki hayatlarında kendilerine büyük faydalar sağladığını anlatan Herdan, toplantıda işletmelerin ve eğitimcilerin yaşadıkları sıkıntıları da anlatmalarını istedi.

Toplantının ilerleyen zamanlarında ise, meslek odaları başkanları söz aldı ve mesleki eğitimin önemini vurguladı. Öğrencilerin okul dışındaki pratik eğitimlerinde üzerlerine düşen her vazifeyi yapmaya hazır olduklarını ifade eden oda başkanları, toplantıyı organize eden okul idaresine teşekkür etti.

Toplantının son bölümünde, işletmelerinde staj yapan iş yerlerinin yetkilileri konuştu ve karşılaştıkları sıkıntıları dile getirerek, görüş ve önerilerini sundu. İlerleyen zamanlarda toplantıların daha geniş kapsamlı olarak tekrarlanacağı vurgulanan toplantıda, gıda bölümü öğrencileri, hazırladıkları yiyecek ve içecekleri katılımcılara ikram etti.

 

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.