51 KAÇAK YAKALANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

51 KAÇAK YAKALANDI

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi Arıklı Altı mevkiinden Yunanistan’ın Midilli Adasına geçmek için şişme bot ile denize açılan aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu toplam 51 kaçak göçmen Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.

Organizatöre Bin’er dolar verip İstanbul’dan Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesi Arıklı Köyü Altına getirilen Suriye,Kongo ve Eritre uyruklu toplam 51 kaçak göçmen organizatörlerin hazırladıkları şişme ota binip Yunanistan’ın Midilli Adasına geçmek işçin denize,bölgede devriye görevi yapan TCSG 91 Bot Komutanlığı ekipleri kaçakların botunu tespit edip Operasyon düzenledi. Küçükkuyu açıklarına getirilen kaçaklar daha sonra SAGET 25 Botu ile Sahil Güvenlik rıhtımına taşındı.Burada kimlikleri belirlenen Kaçaklara yiyecek ve giyecek yardımı yapıldı. Bir yetkili Kaçaklara tercüman vasıtasıyla seslenip “Gitme girişiminde bulunmayın,gitseniz bile anlaşma gereği tekrar Türkiye’ye geri gönderileceksiniz.Boşuna paralarınızı organizatörlere kaptırmayın” diyerek göçmenleri uyardı.Kaçaklar daha sonra Ayvacıktaki Göçmen Geri Gönderme Merkezine sevk edildiler.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.