BU MAHALLEDE ENGELLİLERDE YAŞIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BU MAHALLEDE ENGELLİLERDE YAŞIYOR

 

Burhaniye’nin değişik yerlerinde parklar, spor alanları, çocuk oyun parkları yapan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bu parkları yaparken mahallede engellilerinde yaşadığını unutmuş.

Memiş Mahallesi Ali Kurt Sitesi yanında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan parkta engelli girişleri için rampanın olmaması tepkilere neden oluyor. Engelli vatandaşların bu parka gireceği rampa olmadığı gibi çocuklarını getiren ailelerde çocuk arabalarını parkın dışına bırakarak çocuklarını oyun gruplarına götürmeleri bu parkta ayrı bir detay olarak göze çarpıyor. Yapılan Basketbol sahasında potaların normal ölçülerden yüksek olması bir diğer ayrıntı. Bu çevrede oturan vatandaşların kullanımı için yapılan parkta ki eksiklerin ne zaman giderileceği merak konusu olurken bu parktan faydalanamayan engellilerinde bu parka girebilmeleri için engellerin kaldırılması istendi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.