‘BALIKESİR BİR BÜYÜK AİLE OLUYOR’ ETKİNLİKLERİ, GÖMEÇ’TE DEVAM EDİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

‘BALIKESİR BİR BÜYÜK AİLE OLUYOR’ ETKİNLİKLERİ, GÖMEÇ’TE DEVAM EDİYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ‘Beyaz Masa’ birimi tarafından hazırlanan ve Balıkesir’in 20 ilçesi ile tüm mahallelerini kapsayan, ‘Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor Projesi’, Gömeç etkinlikleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Tüm vatandaşlara ücretsiz olarak sunulan, sağlık taramalarından, eğitim seminerlerine kadar, halkın yararlanabileceği onlarca etkinliği içinde barındıran ‘Balıkesir Bir Büyük Aile Oluyor Projesi’, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından aralıksız olarak sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Birimi tarafından organize edilen etkinliklere, Balıkesir’deki resmi daireler ve ilçe belediyeleri de ciddi destekler sağlıyor. Etkinliklerin Gömeç etabı, tüm hızıyla devam ederken, ilçe sakinlerine eğitim seminerleri verildi. İlçedeki İsmail Özgün Kültür Merkezi’nde, AFAD, İl Sağlık Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkilileri tarafından, katılımcılara 3 ayrı kategoride, 2 ayrı zamanda eğitim seminerleri verildi. Alanlarında uzman olan anlatımcılar, afet durumlarında neler yapmaları gerektiğini öğrenirken, ilk yardım eğitimi de aldı. Yangın durumunda neler yapmaları ve nasıl müdahalede bulunmaları gerektiğini de öğrenen katılımcılar, eğitimlerin sonunda, uygulamalı olarak yangın söndürmeyi öğrendi ve itfaiye ekibinin tatbikatını izledi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı Gömeç İtfaiye Şefliği’nin merdivenli itfaiye aracıyla, binanın üst katında mahsur kalmış olan bir çocuğun kurtarılma tatbikatı, izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı. Etkinlikler, Gömeç ilçe merkezi ile Karaağaç Mahallesi’ndeki farklı programlarla devam ediyor.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.