" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

DP’DE YENİ BAŞKAN YEDİKARDEŞLER

  DP’nin Olağan Kongresi Reha Yurdakul Kültür Merkezi Salonu’nda yapıldı. Mevcut Başkan Mustafa Ersan’ın yerine Tuncay Yedikardeşler başkanlık için tek aday olduğu kongrede, yeni yönetim kurulu da belirlendi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin’in Uysal’ın da katıldığı genel kurulda bir konuşma yapan Genel Başkan Uysal, “Ülke Meseleleri”, “Hesap ve Bütçe” ile “Tüzük” komisyonlarında görev yapacak üyelerin […]

DP’DE YENİ BAŞKAN YEDİKARDEŞLER
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

DP’nin Olağan Kongresi Reha Yurdakul Kültür Merkezi Salonu’nda yapıldı. Mevcut Başkan Mustafa Ersan’ın yerine Tuncay Yedikardeşler başkanlık için tek aday olduğu kongrede, yeni yönetim kurulu da belirlendi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin’in Uysal’ın da katıldığı genel kurulda bir konuşma yapan Genel Başkan Uysal, “Ülke Meseleleri”, “Hesap ve Bütçe” ile “Tüzük” komisyonlarında görev yapacak üyelerin seçilmesinin ardından Uysal, partililerin “Gültekin Uysal’ın askerleriyiz” sloganlarıyla kürsüye çıktı. Uysal, Demokrat Partinin sınırda nöbet tutan askerin, ekinini süren çiftçinin, koyununu otlatan çoban ile bilgisayarının başında dünyaya meydan okuyan Türk gencinin umudu ve güvencesi olduğunu söyledi. Partilerinin ayrıştıran, kutuplaştıran ve bölen olmadığını belirten Uysal, doğusundan batısına tüm Türkiye’yi birleştirdiklerini ifade etti. Demokrat Parti’nin ülke yönetimini asker ve sivil vesayetinden kurtarıp millet idaresine teslim eden parti olduğunu dile getiren Uysal, şöyle konuştu: “Demokrat Parti, Allah katında da kul önünde de en şereflinin, hizmet edenler olduğunu bilen, hizmet yoluna kefenleriyle çıkanlarındır. Miting meydanlarında değil dar ağacının altında kefen giyenlerindir Demokrat Parti. Demokrat Parti adaletin ta kendisidir. Hukuku lime lime edenlerin değil hesap vermekten kaçmayanlarındır bu parti.” Milletin büyük sınavdan geçtiğini, Demokrat Partililer olarak bu sınavda seslerini yükselteceklerini söyleyen Uysal, yaşananlar karşısında artık mızrağın çuvala sığmadığını ileri sürdü. Uysal, “Ayakkabı kutularına taşan, iddianamelere, fezlekelere sığmayan yolsuzluklar, hukuksuzluklar kimsenin kuşkusu olmasın milletimizin o pak, o temiz gönlüne de sinesine de sığmamaktadır” diye konuştu. Hükümetin dış politikasını da eleştiren Uysal, Türkiye’nin bölgesinde yalnızlaştığı iddiasında bulundu. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Tek liste hainde gidilen kongrede  başkanlığı Tuncay Yedikardeşler seçildi. Yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu.  Mustafa Ersan, Ahmet Eşer, H.Basri Karadağ, Sami Dağıstanlı, Agah Zeybek, Cahit Akçay, M.Ali Ok, Mustafa Demir, Sadullah Köse, Ali Balyalı, Mehmet Akbaş, Ramazan Öztürk, Mustafa Kurt, Gürcan Ersoy.

YEDEK ÜYER:

Remzi Ok, Ramazan Özdemir, Rahim Budak, Süleyman Ateş, Hakkı Budak, Süleyman Arıcı, Emin Acar, Hasan Özlü

İL KONGRESİ ÜYELERİ

Tuncay Yedikardeşler, Mustafa Ersan, Ahmet Eşer, H.Basri Karadağ, Kamil Dağıstanlı, Agah Zeybek, Ali Balyalı, Remzi Ok. M. Ali Ok, Ramazan Öztürk, Sadullah Köse, Süleyman Ateş, Cahit Akçay, Mustafa Demir, Süleyman Arıcı. Burhaniye Reha Yurdakul Kütür Merkezinde yapılan kongreye  CHP içe başkanı Tarık Erdil, MHP içe başkanı Erdoğan Kahyaoğlu, MHP’li v CHP’li meclis üyeleri ve yönetim kurulu üyeleri birlikte katıldı.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.