BAŞARILI GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

BAŞARILI GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI

 

Sındırgı Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Balıkesir KOSGEB İl Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursunu tamamlayan 28 kursiyere sertifikaları, bir törenle Sındırgı Esnaf ve Sanatkârlar Odası Toplantı salonunda dağıtıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Güner ve Yönetim Kurulunun yer aldığı sertifika töreninde kursiyerler başarılı şekilde kursu bitirmenin ve sertifika almanın heyecanını yaşadılar. Sertifika töreninde konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Güner, Devletin geri ödemesiz 50 Bin TL hibe verdiğini kaydetti. Başkan Güner; “ Esnaf odasında biz göreve geldiğimizde yönetimimizle beraber ‘KOSGEB ‘destekli eğitimler açabilmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bugün 4. Eğitimimizi bitirdik. Bu eğitimlerimizde 100 kişi sertifikalarını almayı hak kazandı. Yeni iş yeri açacaklara devletimizin geri ödemesiz 50 Bin TL hibe desteği ve 100 Bin Lira faizsiz kredi desteği var. Bu belgeleri alan arkadaşlardan istiyoruz ki bu desteklerden yararlanmak için projeler hazırlasınlar ve iş yerlerini açsınlar. Ayrıca odamızda bu yıl ilk defa görevli arkadaşımız proje hazırlama yetki belgesi aldı. Daha önce Girişimcilik eğitimini bitiren arkadaşlar desteklemelerden yararlanmak istediklerinde ajanslara proje hazırlatıyor ve 4- 5 bin lira gibi para ödüyorlardı. Biz bu paranın girişimci arkadaşımızda kalması için oda olarak proje yapmak isteyenlere ücretsiz proje desteği sağlıyoruz” dedi. Başkan Güner’in konuşmasından sonra başarılı kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı. Sertifika törenin en küçük kursiyeri ise 1 yaşındaki enes oldu. Kurs süresince annesi ile birlikte kursa gelen minik Enes annesinin sertifika heyecanına ortak oldu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.