TARLALAR SEZON EKİLİŞİ İÇİN HAZIRLANIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Haber MerkeziC.M Sanayispor’da Teknik Patron Kadir Aydemir – 22 Haziran 2016KANGREN OLMUŞ SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR – 21 Haziran 2016HAVRAN PAZARYERİ’NDE ” RAMAZAN BEREKETİ” – 21 Haziran 2016DENİZ KUM GÜNEŞ FESTİVALİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE SON BULDU – 21 Haziran 2016BSM DE MİNİKLER SAHNEYE IŞIK SAÇTI – 21 Haziran 2016MHP’DE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ GERÇEKLEŞTİ, ZAFER MUHALİFLERİN […]

TARLALAR SEZON EKİLİŞİ İÇİN HAZIRLANIYOR

Burhaniyeli çiftçiler yazlık sebze ekimleri için bir yandan tarlalarını hazırlarken diğer yandan ekilişlerini yapmaya başladılar.

Orta turfanda merkezi olan Burhaniye de çiftçiler yazlık sebze ekimleri için hazırlıklarını tamamlayarak ekiliş yapmaya başladılar. Geçtiğimiz hafta manav tezgahlarına gelen yerli bakladan sonra önümüzde hafta ise yerli bezelye tezgahlardaki yerini alacak. Enginar kesimlerinin başlanacağı Burhaniye de çiftçiler tarlalarını domates, biber, patlıcan, kabak ve diğer sebzeler için hazırlayarak sofralarımızı damak tadımıza uygun yerli ürünleri süsleyecekler. Burhaniyeli çiftçiler bölgemiz Ege ve Marmara ikliminde ürünlerimiz mevsim şartlarına göre ekiyoruz. İlk olarak bakla ve bezelye ekişli yaparak bu ürünlerimiz sofralara taşıyoruz. Bu aylarda ise seralarımızda kendi yetiştirdiğimiz domates, biber, salatalık, patlıcan gibi diğer ürünleri ekiyoruz dediler.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.