" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

BAHAR YORGUNLUĞUNA DOĞAL ÇÖZÜM

İlaç tüketmekten bunalan ve yorgunluk, halsizlik gibi durumlarda, ilaç almamak için doktora gitmek istemeyen vatandaşlar için, Edremit’teki bir doğal ürünler merkezi, vücut dostu bitkisel karışımlı çözüm üretti. Edremit ilçe merkezinde uzun zamandır Doğal ürünler merkezi işletmeciliği yapan Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Uzmanı Mehmet Özyürek, içinde bulunduğumuz şu günlerde hemen hemen her insanın hissettiği bahar yorgunluğu […]

BAHAR YORGUNLUĞUNA DOĞAL ÇÖZÜM
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

İlaç tüketmekten bunalan ve yorgunluk, halsizlik gibi durumlarda, ilaç almamak için doktora gitmek istemeyen vatandaşlar için, Edremit’teki bir doğal ürünler merkezi, vücut dostu bitkisel karışımlı çözüm üretti.

Edremit ilçe merkezinde uzun zamandır Doğal ürünler merkezi işletmeciliği yapan Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Uzmanı Mehmet Özyürek, içinde bulunduğumuz şu günlerde hemen hemen her insanın hissettiği bahar yorgunluğu ve halsizlik rahatsızlığına doğal bir çözüm üretti. Bahar yorgunluğunun bilimsel açıklamasını yapan ve bu rahatsızlığı yaşamamak için gün içinde neler yapılabileceğini anlatan Özyürek, Birkaç bitkinin karışımıyla her insanın kolayla yapabileceği ‘bahar yorgunluğu çayını aşırıya kaçmamak kaydıyla, ilaç kullanan insanların bile tüketebileceğini söyleyen Mehmet Özyürek, “Son günlerde mevsimsel hava değişikliğiyle artan bahar yorgunluğu ile ilgili müşterilerimizden sıkça sorular geliyor. Neler yapmalıyız ve ne içmeliyiz diye soruyorlar. Mevsimsel değişimden dolayı havadaki iyonların ve elektrik yüklerinin artmasından dolayı, insanların üzerinde etkileşim oluyor ve halsizlik, yorgunluk, sabahları uyanamama, uykuyu alamama gibi sorunları gerçekleşiyor. Şu anda bu şikayetlerin sıkça yaşandığı bir dönemdeyiz. Havadaki iyonlar ve elektrik yükü, bizim ritmimizi bozuyor ve bu nedenle de yorgunluk hali oluşuyor” dedi.

“HALSİZLİK İÇİN POLEN TÜKETİN VE BOL SU İÇİN”

Bitkisel çay formülünün yanı sıra, halsizlik hisseden insanların az miktarda polen tüketmesi ve gün içinde bol su içmeleri gerektiğini vurgulayan Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Uzmanı Mehmet Özyürek,

“Halsizliği gidermek için, sabahları bir çay kaşığı polen tüketmekte fayda var. Polen, beslenme yoluyla alamayacağımız vitamin ve mineralleri içinde barındıran mucizevi bir arı ürünüdür. Yoğun hastalık durumlarında bir tatlı kaşığına kadar da çıkılabilir. Gün içinde bol su içmek de bu sorun için faydalıdır. Sabah ilk kalktığımızda, bir su bardağı ılık suya yarım limon sıkıp, minik bir parça kaya tuzu ilave edip, güne bu suyu içerek başlarsak, gün içinde enerjimizin toplanmasını, C vitamini ihtiyacımızın karşılanması için iyi bir takviye olabilir” şeklinde konuştu.

“DOĞAL ÇAY KARIŞIMI İLE BAHAR YORGUNLUĞUNA SON”

Hemen hemen her aktarda ve doğal ürünler merkezinde bulunabilecek olan bitkilerin çayını yaparak bahar yorgunluğunun atılabileceğini anlatan Mehmet Özyürek, çayın içeriği hakkında detaylı bilgiler verdi. Bu çay ile birlikte ilaçların etkileşimi olmayacağını da yineleyen Özyürek, “Gün içerisinde evde yapıp içebileceğimiz bir çay tarifimiz de var. 10 adet goji bery bitkisi, 10 adet kuş burnu, 10 adet karanfil, 2-3 adet darifulful, az miktarda hibiskus yeterlidir. Bunun içerisine 3-5 yaprak gingo blabe ekleyebiliriz. Bu bitkileri 3-5 dakika kaynatarak hazırlayacağımız çaydan, günde 2-3 bardak gün içinde tükettiğimizde, kendimizi daha zinde hissederiz. Enerji ve C vitamini takviyesi alırız. Bu saydığımız bitkilerin, ilaçlarla herhangi bir etkileşimi olmaz. Ama gingo blabe bitkisi damar açıcı ve kan sulandırıcı bir özelliğe sahip olduğu için, kan sulandırıcı ilaçlar ile birlikte kullanımının sınırlı olmasında fayda var. Her bitkinin, her ilaçta olduğu gibi aşırı kullanımı vücut için zararlıdır” dedi.

Gün içinde çok sayıda müşterisini ağırlayan ve sorularını yanıtlamaya çalışan Mehmet Özyürek’in bahar yorgunluğu formülünü deneyerek fayda gördüğünü ifade eden bazı müşteriler, olumlu tavsiyelerde bulundu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.