" />
USD
3,7187
EURO
4,3701
ALTIN
153,2615

KREDİ KEFALET KOOPERATİFLERİ ESNAFLARI KURTARIYOR

  Edremit Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi, üyesi olan esnaflara 150 bin TL’ye kadar limitli kredi olanağı sunarken, esnaflar, hükümetin sağladığı 30 bin TL’ye kadar limitli ve sıfır faizli krediyi de kullanabiliyor. Edremit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, son iki yıl içerisinde, mülkiyeti kooperatife ait olan hizmet binasını baştan aşağı restore […]

KREDİ KEFALET KOOPERATİFLERİ ESNAFLARI KURTARIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi, üyesi olan esnaflara 150 bin TL’ye kadar limitli kredi olanağı sunarken, esnaflar, hükümetin sağladığı 30 bin TL’ye kadar limitli ve sıfır faizli krediyi de kullanabiliyor. Edremit Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, son iki yıl içerisinde, mülkiyeti kooperatife ait olan hizmet binasını baştan aşağı restore ederek hizmet kalitesini artırdı. Hizmet binasında başkanlık makamı, toplantı salonu, misafirhane, personel çalışma salonu, 2 adet personel dairesi, arşiv odası ve 1 adet boş daire modernize edilerek hizmete açıldı.

Edremit Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve aynı zamanda Edremit Bakkallar Bayiler Odası Başkanlığını yürüten Mustafa Alparslan, kooperatife mevcut hizmet binasını kazandıran merhum başkan Mehmet Çelik’e minnettar olduklarını söyledi. Açıklamalarda bulunan başkan Alparslan, tadilat öncesinde üyelerin kooperatife geldikleri zaman ayakta hizmet almak zorunda kaldıklarını söyleyerek, “Şimdi gördüğünüz gibi güzel bir ortam oluşturduk. Dizaynımızı yeniledikten sonra, 1200 olan üye sayımızı 1700’lere çıkarttık. Şu anda devletimizin destekleriyle sağlanan kredilerimiz mevcut. 35-40 yılda 6 milyon TL olan sermayemizi, 2 yıl içinde bizler 13 milyon TL’ye çıkarttık. 7 milyon TL takviye yaptık. Takip oranımız yüzde 19’dan, yüzde 12’lere düştü. Bunlar, üyelerimizin ödemede gösterdikleri gayretleriyle oluyor. 5 bin olan üye esnaf ve sanatkarımızın hepsinin kredi kullanmasını isterim. 1 yıllık kredi aldığınızda sıfır 4, 2-3-4 yıllık kredi aldığınızda sıfır nokta 5 faiz oranları var. Tabi bir de devlet, imkanlarıyla, Halk Bankası aracılığıyla verilen bir kredidir bu. Biz sadece onaylarız. Onayımızdan sonra banka da, uygun gördükten sonra, üyelerimiz en geç 1-2 gün içinde parasını eline alır” dedi.

Kooperatifin başkan yardımcısı ve Edremit Madeni İşler ve Elektrikçiler Odası Başkanı Hayati Seçen, yaptığı açıklamada, esnaf kredi ve kefalet kooperatifine devletin sağlamış olduğu faizsiz kredilerin daha da genişletilmesini istediğini söyledi. Kooperatifin yönetim kurulu üyesi ve Edremit Oto Tamircileri Odası Başkanı Burhan Turan ise, devletin sağladığı 30 bin TL faizsiz kredi olanağını tüm üye esnaflara bildirdiklerini ifade etti.

Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi ile Edremit Terziler-Tuhafiyeciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fikret Semerci,  “Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifimiz, eski vizyonundan çok daha farklı ve yenilikçi, girişimci bir hale getirildi. Devletimizin sağladığı kredileri, esnafımıza daha iyi kullandırabilmek için mücadele ediyoruz” dedi.

Kooperatifin Denetleme Kurulu Üyesi ve Bostancı Mahalle Muhtarı Davut Baydemir, tüm yönetim kurulu üyeleri ile birlikte sıcak bir ortamda çalıştıklarını bildirdi. Kooperatifin yönetim kurulu üyelerinden ve Edremit Kuaförler ve Berberler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nazım Sümer, yaptığı konuşmada, “2 senedir çalışma arkadaşlarımızla birliktelik içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Sıfır faizli kredi imkanı çok gerekli bir hizmetti. Bunun için devletimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.