" />
USD
3,7089
EURO
4,3620
ALTIN
152,7991

ÖZEL OLİMPİYATLAR TÜRKİYE-BALIKESİR SEÇMELERİ

  Özel Olimpiyatlar Türkiye Balıkesir seçmeleri, 12 ilçeden 410 sporcunun katılımıyla, Burhaniye ilçesinde gerçekleştirildi. Engelli sporcular, basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi ve atletizm seçmelerine katıldı. Özel Olimpiyatlar Balıkesir seçmeleri, Burhaniye Atatürk Spor Salonu’nda yapılan törenle başlarken, programa, Kaymakam Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü […]

ÖZEL OLİMPİYATLAR TÜRKİYE-BALIKESİR SEÇMELERİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Özel Olimpiyatlar Türkiye Balıkesir seçmeleri, 12 ilçeden 410 sporcunun katılımıyla, Burhaniye ilçesinde gerçekleştirildi. Engelli sporcular, basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi ve atletizm seçmelerine katıldı.

Özel Olimpiyatlar Balıkesir seçmeleri, Burhaniye Atatürk Spor Salonu’nda yapılan törenle başlarken, programa, Kaymakam Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Necdet Uysal, Gömeç Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu, Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban, Özel Olimpiyatlar Türkiye Direktörü Didem Ünsür, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Tüm sporcuların katıldığı törenlerde, heyecan ve coşku yaşandı. Salonu dolduran sporcular, yapılan konuşmalar ve teşekkür plaketlerinin takdiminin ardından, saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı okudu ve müsabakalara başladı. Basketbol ve masa tenisi müsabakalarıyla başlayan seçmelerde, gerçekleşen kıran kırana mücadeleler heyecanla izlendi. Daha sonra, voleybol, futbol ve atletizm müsabakaları yapılırken, sporcuların aileleri, yaptıkları açıklamalarda, Balıkesir Valiliği’ne, Burhaniye Belediyesi’ne, Altıeylül Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etti. Özel olimpiyatlara ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını vurgulayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, olimpiyat komitesine ve emeği geçenlere teşekkür etti. TV100 mikrofonlarına açıklamada bulunan başkan Uysal, “Özel Olimpiyat Oyunlarının ilçemizde gerçekleşmesinde emeği geçen okul idarecilerine ve beden eğitimi öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Engelli vatandaşlarımızın, evlerinden çıkarak bu gibi etkinliklere katılmaları, bir şeyler yapabildiklerini göstermeleri çok güzel. Onların çabaları bizleri gururlandırıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bütün sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi. Özel Olimpiyatlar Balıkesir seçmeleri, akşam saatlerine kadar heyecanlı karşılaşmalarla devam ederken, sporcuların aileleri de tribünlerden destek verdi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.